Wybierz się na darmową eurowycieczkę

Chcesz zwiedzić za darmo Parlament Europejski i porozmawiać w cztery oczy z europosłami? To możliwe! Co więcej, w ramach wycieczki do PE, każdemu z obywateli Unii Europejskiej przysługuje prawo do bezpłatnego przejazdu w obie strony, noclegu w trzygwiazdkowym hotelu, wyżywienie i wstęp do muzeum Domu Historii Europejskiej czy Parlamentarium. Jak skorzystać z okazji i nic nie zapłacić za wycieczkę do jednej z siedzib PE w Strasburgu czy Brukseli? Fakt podpowiada.

Jak wybrać się na eurowycieczkę, zwiedzić za darmo Parlament Europejski i porozmawiać w cztery oczy z europosłami? Po pierwsze – kontaktujemy się z europosłem z naszego okręgu. Każdy z nich ma bowiem do dyspozycji roczną pulę wycieczek (110 miejsc) na koszt PE.

Choć europarlamentarzyści są zwykle bardzo zapracowani i trudno się z nimi skontaktować, możemy się do nich zwrócić przez asystentów w biurach poselskich. Liczba miejsc jest ograniczona, więc musimy uzasadnić, dlaczego chcemy pojechać. Warto śledzić też konkursy z wiedzy o UE organizowane przez eurodeputowanych. Zwycięzcy otrzymują bowiem nagrodę w postaci bezpłatnego wyjazdu do UE. Tak robi m.in. Tadeusz Kosma-Złotowski (55 l.) z PiS.

Inni „starannie” dobierają zapraszanych gości. – To nie może być tylko wycieczka, chcę, by pojechali ludzie, którzy zdobytą na miejscu wiedzą, podzielą się z innymi – mówi Faktowi europosłanka Róża Thun (65 l.) z PO. Ale nie wszyscy stawiają takie warunki. Czasem wystarczy zadzwonić i zapytać, czy są wolne miejsca. Asystentka europosła Zbigniewa Kuźmiuka (63 l.) z PiS zapewniła Fakt, że jeśli skontaktujemy się z biurem na początku przyszłego roku, mamy dużą szansę na darmową wycieczkę wiosną. Warto spróbować!

Kwietny dywan na centralnym placu Brukseli

Bartosz Arłukowicz z PO obiecuje, że będzie organizował wycieczki

Wizytówka Brukseli – pomnik sikającego chłopca

Pracownicy biura Zbigniewa Kuźmiuka zapewniają, że warto się do nich zgłosić na początku roku

Budynek Parlamentu Europejskiego

Róża Thun z PO przeprowadza selekcję wśród uczestników wycieczek

Tadeusz Kosma Złotowski z PiS: Największe szanse na wyjazd mają laureaci konkursów wiedzy o UE

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!