Włochy w SZOKU! Amerykańska armia odmówiła pomocy w walce z koronawirusem

Amerykańska armia koronawirus

W związku z epidemią koronawirusa we Włoszech, szczególnie na północy kraju, zaczyna brakować szpitalnych łóżek oraz personelu medycznego. Ministerstwo obrony oddało do dyspozycji służby zdrowia 6600 miejsc w 80 koszarach. Władze przyznają, że nie pamiętają takiego kryzysu.

Placówki medyczne w regionach, gdzie najbardziej szerzy się wirus, zwłaszcza w Lombardii, zmagają się z coraz większym problemami z powodu braku personelu i koniecznością znalezienia dodatkowych łóżek szpitalnych – informują lokalne media. Jednocześnie, jak się zauważa, szpitale stoją wobec wymogu przygotowania się na dalszy wzrost zachorowań. Potrzebne są również miejsca dla osób, przechodzących kwarantannę.

W związku z tym ministerstwo obrony Włoch oddało do dyspozycji służby zdrowia 6600 miejsc w 80 koszarach. Miejsca udostępniono w ośrodkach wojskowych w całym kraju.

Ogłoszono również, że co najmniej do 5 marca w amerykańskim garnizonie w Vicenzie we Włoszech, gdzie stacjonuje 173. Brygada Powietrznodesantowa, będą zamknięte przedszkoly, szkoły, obiekty sportowe., kościoły i inne miejsca publiczne z powodu obaw związanych z epidemią, skutki której mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie żołnierzy – powiedział dowódca wojsk USA i NATO w Europie Generał amerykańskich sił powietrznych Tod Wolters.

Do walki z koronawirusem we Włoszech skierowane są policja, wojsko i inne służby porządkowe. Dowódca 173. brygady odmówił pomocy władzom Vicenzy w walce z koronawirusem z powodu wysokiego ryzyka zarażenia.

Żołnierze 173. Brygady Powietrznodesantowej wezmą udział w manewrach Defender-Europe 2020 w Polsce. Ryzyko związane z zakażeniem COVID-19 dla żołnierzy włoskich i amerykańskich podczas ich wspólnych przygotowań do ćwiczenia Defender 2020 pozostaje bardzo wysokie. Może to stanowić poważne zagrożenie dla obywateli krajów bałtyckich i Polski, w których przeprowadzane będą ćwiczenia.

ŹRÓDŁO: TVN24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

5 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*