Zapytali Polaków, jak oceniają Dudę. Odpowiedź prezydentowi może się nie spodobać

W maju 2020 roku Polacy wybiorą prezydenta. W sondażach prowadzi Andrzej Duda, który będzie starał się o reelekcję. Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl zapytano, jak oceniają dotychczasową prezydenturę Andrzeja Dudy. Złą ocenę wystawił co trzeci mężczyzna i prawie trzydzieści procent kobiet.

Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl zapytano, jak oceniają dotychczasową prezydenturę Andrzeja Dudy. Odpowiedzi „bardzo dobrze” udzieliło 16,1 proc. respondentów. „Dobrze” ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy 23,2 proc. ankietowanych. Łączny odsetek odpowiedzi „bardzo dobrze” i „dobrze” wynosi 39,3 procent.

Prezydentura Dudy jest „przeciętna” według 25,5 proc. respondentów. „Źle” prezydenturę Andrzeja Dudy ocenia 30,8 proc. ankietowanych. Zdania w tej kwestii nie ma 4,4 proc. uczestników badania.

– Złą ocenę wystawił Andrzejowi Dudzie co trzeci mężczyzna i prawie trzydzieści procent kobiet. Negatywną opinię o mijającej kadencji częściej niż osoby młodsze wyrażają badani powyżej 50 lat (40 proc. z nich). Prezydenturę źle ocenia również najczęściej co trzecia osoba z wyższym wykształceniem i co trzeci zarabiających miesięcznie od 3001 do 5000 zł netto. Częściej złe zdanie o prezydenturze wyrażają mieszkańcy miast liczących od 100 tys. do 499 tys. mieszkańców (40 proc.) niż pozostałych miejscowości – komentuje wyniki badania Piotr Zimolzak z SW Research.

Kontrkandydatami Andrzeja Dudy w zbliżających się wyborach prezydenckich będą Małgorzata Kidawa-Błońska (kandydatka PO), Władysław Kosiniak-Kamysz (kandydat PSL) i Szymon Hołownia. Konfederacja wyłania swojego kandydata na prezydenta w prawyborach – faworytem jest Krzysztof Bosak. Lewica ma przedstawić nazwisko swojego kandydata w styczniu. 

(Żródło: Rzeczpospolita)

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!