Szereg funkcjonalności ma ułatwiać zarządzanie dostawami, formalnościami i finansami klientów jak np. wybór metody dostawy i metody płatności, sprawdzanie stanów magazynowych, dostęp do archiwum faktur i kontrola wydatków. Użytkownicy platformy będą też mogli korzystać z oferowanych im na wyłączność promocji i wyprzedaży. Dodatkową opcją będzie drugi koszyk na zamówienia „pre-order”, przy pomocy którego OneMoreBeer będzie prowadzić rezerwację i przedsprzedaż najbardziej oczekiwanych piwnych nowości, podano.
W Polsce jest coraz lepsza dystrybucja piw z kategorii top i ultra premium
„Rozpoczęliśmy działalność w październiku 2022 roku, a więc w bardzo trudnym okresie dla piwa, kiedy z dnia na dzień rosły wszystkie koszty i spadała konsumpcja, a mimo to pokazaliśmy, że piwa rzemieślnicze cały czas mają stałych nabywców i walczą o nowych” – powiedział dyrektor zarządzający OneMoreBeer Paweł Ząbek, cytowany w komunikacie.
Dodał, że duża w tym zasługa coraz lepszej w Polsce dystrybucji piw z kategorii top i ultra premium oraz umiejętność szybkiego dopasowywania się browarów rzemieślniczych do oczekiwań konsumentów.
Jego zdaniem, kluczowe znaczenie w sprzedaży i dystrybucji piw rzemieślniczych ma wspieranie odbiorców w komponowaniu ich oferty detalicznej. Działające w Polsce browary rzemieślnicze wprowadzają na rynek około 2 tys. premierowych piw rocznie, a w bieżącej ofercie OneMoreBeer znajduje się 3 tys. różnych polskich i zagranicznych piw w około 100 stylach i z ponad 320 browarów, działających w Polsce i ponad 20 krajach.
Największa hurtownią piwa rzemieślniczego w Polsce
Od października 2022 r. do lipca 2023 r. liczba klientów OneMoreBeer wzrosła o około 15 proc., a wartość zamówień o ponad 50 proc., zaś rekordowe pod tym względem były zwyczajowo najlepsze dla sprzedaży piwa miesiące w roku: maj i czerwiec. Wśród klientów dominujący udział wartościowy miały sklepy specjalistyczne, inne hurtownie z piwami i sieci handlowe, podano także w materiale.
Uruchomienie platformy e-commerce jest kolejnym krokiem OneMoreBeer w kierunku pełnej automatyzacji dostaw i zamówień piwa oraz dodatkowym kanałem komunikacji z odbiorcami. Realizacja wszystkich zadań w OneMoreBeer jest zarządzana przez system WMS – specjalistyczne oprogramowanie do obsługi tzw. magazynu wysokiego składu. Kontrolę obrotu magazynowego i lokalizację produktów na regałach ułatwiają kamery i skanery, podsumowano.
OneMoreBeer podaje, że jest największą hurtownią piwa rzemieślniczego w Polsce. Centrum dystrybucyjne zostało wybudowane w 2022 roku za ok. 5,5 mln zł na należącej do Browaru Pinta działce w Wieprzu. W hali magazynowej o powierzchni 1000 m2 na odbiorców czeka około 300 tys. butelek, puszek i kegów z różnymi piwami. Największy udział w sprzedaży hurtowni mają piwa z Browaru Pinta i Pinta Barrel Brewing, ale ponad połowę obrotów przypada na produkty innych polskich i zagranicznych browarów. W ciągu pierwszego roku działalności zatrudnienie w OneMoreBeer wzrosło z 25 do 32 osób.
Źródło: forsal.pl