Marta Kaczyńska ma urodziny! Skończyła 40 lat. Tak się zmieniała [DUŻO ZDJĘĆ]

Marta Kaczyńska ma urodziny

Wielkie święto w rodzinie Kaczyńskich. Właśnie 22 czerwca 40 lat skończyła Marta Kaczyńska. Jest ona jedną córką tragicznie zmarłej pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich i jedyną bratanicą prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Martę Kaczyńską znamy od lat, a to za sprawą tego, że jej bliscy byli zawsze aktywni w życiu politycznym i społecznym. Co o niej wiemy? Jak przez lata zmieniała się Marta Kaczyńska? Zobaczcie w naszej galerii.

Marta Kaczyńska urodziła się 22 czerwca 1980 roku jako córka Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej z domu Mackiewicz, późniejszej pary prezydenckiej. Od zawsze była oczkiem w głowie rodziców, w końcu była wyczekaną jedynaczką. W jednym z wywiadów Lech Kaczyński opowiadał o małej Marcie: – Byłem ojcem, który starał się być blisko z córką. To ja co wieczór czytałem książki. Znam na pamięć wszystkie bajki – wspominał. Jej mama, Maria tak wzruszająco mówiła w jednej z anegdot o córce: – Miałam starego malucha, akumulator się rozładował, więc wsadziłam Martę w futrzany śpiworek, na sanki i do przyjaciół. Jednak z biegiem czasu Marta Kaczyńska zaczęła się buntować. Okres młodzieńczy był nieco ciężki dla jej rodziców: – Rodzice nie byli zachwyceni moim wyglądem, ale podchodzili do młodzieńczych fascynacji córki z dużą pobłażliwością. Mama właściwie nie miała nic przeciwko temu, żebym chodziła w wojskowych butach. Kazała mi jedynie wyjąć agrafkę z ucha – wspominała w książce poświęconej rodzicom.

 

Jednak z nieco zbuntowanej nastolatki wyrosła na ułożoną dziewczynę, wybrała studia prawnicze, czyli poszła w ślady ojca. Szybko też się ustatkowała, wzięła pierwszy ślub i urodziła pierwsze dziecko. W 2003 roku poślubiła Piotra, później wzięła rozwód i poślubiła znanego prawnika Marcina Dubienieckiego. To małżeństwo też nie przetrwało. Trzeci ślub Marta Kaczyńska wzięła w 2018 roku, jej mąż to przystojny biznesmen Piotr. Kaczyńska ma też troje dzieci: najstarsza córka Ewa to już uczennica liceum, młodsza to zdolna pasjonatka jeździectwa Martyna, najmłodszy w rodzinie jest Staś, który niedługo skończy dwa latka. Co jeszcze wiemy o Kaczyńskiej? Choćby to, że ma dobry gust, a jej mieszkanie w Sopocie jest umeblowane ze smakiem.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*