Agata Duda postawiona w KŁOPOTLIWEJ sytuacji. Czy naprawdę to powiedziała?

Agata Duda

Nie od dziś wiadomo, że pierwsza dama bardzo angażuje się w pomoc innym. Agata Duda od początku kadencji męża wspiera osoby z niepełnosprawnościami, spotyka się z nimi, zaprasza do Pałacu Prezydenckiego. W sobotę była obecna na konwencji wyborczej Andrzeja Dudy. To najwyraźniej sprawiło, że posłanka Iwona Hartwich przypomniała sobie rozmowę z pierwszą damą sprzed prawie dwóch lat. Jej słowa stawiają żonę prezydenta w niewesołej sytuacji.

Agata Duda ma bardzo napięty grafik, a jej kalendarz pęka w szwach. Jako pierwsza dama wiele podróżuje wraz z mężem, bierze udział w oficjalnych uroczystościach, ale przede wszystkim działa społecznie. Często spotyka się z osobami niepełnosprawnymi, jeździ na wizyty do nich po całej Polsce. Jakże w kłopotliwej sytuacji muszą stawiać ją słowa posłanki Koalicji Obywatelskiej, Iwony Hartwich, która prywatnie jest matką niepełnosprawnego syna. O Hartwich zrobił się głośno, gdy w kwietniu 2018 roku była jedną z głównych inicjatorek protestu rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie. To ona stała na czele protestujących, którzy o rozmowę poprosili wtedy pierwszą damę. Agata Duda spotkała się z protestującymi w Sejmie, a Hartwich mówiła później: –  To było bardzo dobre spotkanie. Dodała wówczas, że pani prezydentowa „zrozumiała o kogo chodzi, o jaką grupę osób, że naprawdę potrzebujemy pomocy”.

W oficjalnym komunikacie kancelarii po spotkaniu napisano zaś wtedy: – Agata Kornhauser-Duda z uwagą wysłuchała protestujących i wyraziła zrozumienie dla ich sytuacji i oczekiwań. Zapewniła przy tym, że wraz z mężem uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami strony rządowej wspierając realizację postulatów zgłoszonych przez protestujących, licząc na możliwość wypracowania kompromisowego i sprawiedliwego rozwiązania.

Teraz po niemal dwóch latach od tamtego protestu Iwona Hartwich napisała na Twitterze: –  Podczas protestu odwiedziła nas Pani Agata Duda. Wiecie co powiedziała? „Jestem prezydentową, która NIC nie może”. Doskonale podsumowanie kadencji 2015-2020 w Pałacu Prezydenckim – przypomniała sobie posłanka. Czy tak faktycznie było? Po tak długim czasie ciężko to stwierdzić. 

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*