Ukraina- wojna domowa 25.08.2014r.

W ukraiński dzień niepodległości odbyły się dwie parady; jedna w Kijowie- to ta oficjalna i druga w Doniecku- to ta nie uznawana przez ukraińskie władze i popierające ją rządy.

 

Parada w Kijowie miała bardzo uroczystą i patriotyczą atmosferę, choć nie było tam widać choćby cienia radości a tylko zatroskanie i smutek co wynikało głównie z niepokojących wieści jakie zaczęły napływać z frontów tzw. operacji antyterrystycznej, gdzie zamiast spodziewanych sukcesów nastąpiły same klęski, które w ostateczności mogą zakończyć się pogromem głównych sił ukraińskiej armii i jednostek paramilitarnych w Donbasie. A przecież nie tak miało być w dniu tej parady:

W tym samym czasie obchodzono w Doniecku święto ukraińskiej niepodległości nie tak hucznie i wspaniale, bo i sprzęt wojskowy już nie taki sam jak i wojsko dziarsko tam nie maszerowało wybijając głośno obcasami jego jednostajny rytm:

Niejako na kanwie wczorajszej defilady w Doniecku poraz pierwszy w polskich mediach ukazał się tekst poruszający problem zbrodni wojennych popełnianych w Donbasie. Ale niestety nie był to tekst o rzeczywistych zbrodniach tylko o „zbrodni” przemarszu jeńców wojennych w Doniecku:

Jak widać nasze media, nasze „autorytety” i nasze „elity” polityczne widzą zbrodnię tam gdzie jej nie ma zaś tam gdzie ona jest, to udają, że jej nie ma.

A na dowód tego jak to wygląda w rzeczywistości kilka filmów z dnia wczorajszego, gdzie mimo święta narodowego wojska kijowskiej junty nadal prowadziły ostrzał miast zabijając niewinnych cywilów i niszcząc ich infrastrukturę socjalno-bytową oraz mienie prywatne:

To co dokumentują powyższe filmy według naszych mediów i ich politycznych protektorów nie jest zbrodnią, ale przemarsz grupy ukraińskich jeńców wojennych w dniu ich święta niepodległości w Doniecku już taką zbrodnią jest.

Teraz właśnie widać do czego może posunąć się obłuda świata zachodniej demokracji i jej lokajów, którzy widzą cierpienie koników wiozących turystów nad Morskie Oko w polskich Tatrach, a nie chcą dostrzec cierpienia setek tysięcy osób w Donbasie.

Oczywiście obłuda ta nie wynika z nieświadomości czy też głupoty lub braku wiedzy, bo przyczyną jej są zawsze pieniądze.

A teraz relacja wczorajszego przebiegu walk ukraińskiej wojny domowej.

W rejonie Ługańska nadal trwa atak sił powstańczych na kierunku północnym gdzie zajęły one już południowe przedmieścia Siewierodoniecka. Trwają walki o miasto.

W rejonie tym mocno już rozbudowano linię obronną na odcinku od Siewierodoniecka od zachodu po Pietrowkę na wschodzie.

Na wschód od Ługańska trwa wykańcznie ukraińskich sił rozlokowanych na pozycjach obronnych koło Stanicy Ługańskiej.

Na południowy-zachód i południe od Ługańska trwa likwidacja sił ukraińskich, w dwóch kotłach.

Donieck- trwa ostrzał miasta przez ukraińskie wojska rozlokowane w rejonie lotniska, gdzie siły powstańcze już mocno oskrzydliły je od strony zachodniej, przypuszczalnie szykując się do ataku i likwidacji ukraińskich wojsk w tym rejonie.

Zlikwidowano grupy ukraińskich sabotażystów działających w południowych dzielnicach Doniecka.

Na południe od Doniecka trwa mocny atak sił powstańczych na kieruku drogi H 20, który ma na celu przejęcie nad nią kontroli aż po miasto Mariupol. Obecnie walki toczą się tam pod Nowotrockiem.

Na południu w rejonie zatoki Taganroskiej umocniono przyczułek gdzie obecnie toczą się walki o miasto Nowoazowsk i port Siedowe w celu całkowitego wyeliminowania rozlokowanych tam wojsk ukraińskich. We wschodniej części tego przyczułka nadal przejście graniczne Maksimowo-Nowoazowsk na drodze E 58 znajduje się pod kontrolą ukraińskiej straży granicznej ale jest ono skutecznie izolowane przez siły powstańców.

Bardziej na północ tego rejonu siły główne rozpoczęły atak na kierunku zachodnim atakując obecnie miasto Tełmanowo. Celem ataku jest zajęcie wschodniej części linii drogi T 0519 co ma umożliwić dalsze przesunięcie frontu bardziej na zachód a docelowo zajęcie i pełną kontolę drogi H 20 Donieck-Mariupol.

Bardzo intensywne walki toczą się w Dużym Kotle „Awrosiewskim”, gdzie atakuje się poszczególne bataliony ukraińskiej gwardii narodowej oraz wyizolowane tam poszczególne jednostki ukraińskiej armii. Celem tej akcji jest wyeliminowanie wszystkich ukraińskich sił jakie znalazły się w kotle i zajęcie całego obszaru tej części Donbasu aż po drogę H 20.

AdNovum

{source}
<iframe width=”560″ height=”315″ src=”//www.youtube.com/embed/o_vCqfke5q8?list=UUuRgUSdmne5RXVGjKuHLBCQ” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

{source}
<iframe width=”560″ height=”315″ src=”//www.youtube.com/embed/tPtvKjz7gns” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

{source}
<iframe width=”560″ height=”315″ src=”//www.youtube.com/embed/Hkq3-oT8FBQ” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*