Magdalena Środa nie wytrzymała. Chodzi o decyzję prezydenta. Mówi o propagandzie

niezależny dziennik polityczny

Magdalena Środa ostro skrytykowała szopkę bożonarodzeniową, którą postawiono przed Pałacem Prezydenckim. Przy okazji wbiła również szpilę Karolowi Nawrockiemu po tym, jak w piątek ogłosił, iż zawetował ustawę o usługach cyfrowych. „Prezydent, aby pokazać swoje męstwo i oryginalność, zawetował ustawę ograniczającą mowę nienawiści w internecie rzekomo w obronie wolności słowa” — napisała na Facebooku.

Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, zgodnie z zapowiedzią Karola Nawrockiego, przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie po raz pierwszy stanęła szopka. Jej elementy zostały przywiezione spod Tatr. Jak tłumaczył wówczas szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szefernaker decyzję o postawieniu bożonarodzeniowej szopki podjęto dlatego, że „Polska wyrasta z cywilizacji chrześcijańskiej i jest w niej głęboko zakorzeniona”.

Wiara zawsze dawała Polakom siłę i nadzieję. To także nasza tradycja oraz znak, że rodzina i wspólnota są fundamentem państwa

— pisał wówczas na platformie X Paweł Szefernaker.

Magdalena Środa ostro krytykuje decyzję prezydenta Karola Nawrockiego. Chodzi o szopkę świąteczną

Świąteczna szopka właśnie zniknęła sprzed Pałacu Prezydenckiego. Nie uszło to uwadze filozofce, prof. Magdalenie Środzie, która ostro skrytykowała pomysł postawienia takiej konstrukcji w tym miejscu.

Sprzed Pałacu Prezydenckiego wreszcie zniknęła żenująca szopka. Była w niej święta rodzina, niemowlę i… godło Polski

— napisała na Facebooku Magdalena Środa.

Filozofka pomyliła się jednak, ponieważ na froncie szopki znajduje się nie godło Polski tylko herb województwa małopolskiego.

Kiedyś chrześcijaństwo, a nawet katolicyzm to były religie głoszące uniwersalne wartości, dziś, w każdym razie w opinii Nawrockiego i jego kolegów z pałacu, katolicyzm (wraz ze świętą rodziną) to element narodowej propagandy, której już nic nie będzie ograniczało

— dodała filozofka.

Magdalena Środa uderza w prezydenta Karola Nawrockiego. Chodzi o jego weto

W dalszej części swojego wpisu Magdalena Środa odniosła się do piątkowej informacji, że Karol Nawrocki zawetował m.in. ustawę o usługach cyfrowych.

Jako prezydent nie mogę podpisać ustawy, która w praktyce oznacza administracyjną cenzurę, tym bardziej że wykryto w niej możliwość finansowania tzw. zaufanych sygnalistów, którzy za publiczne pieniądze mieliby wskazywać „nieprawomyślne” treści i obywateli, którzy takie poglądy wyrażają

— tłumaczył na nagraniu opublikowanym w piątek w mediach społecznościowych Karol Nawrocki.

Magdalena Środa stwierdziła w swoim wpisie na Facebooku, że „prezydent, aby pokazać swoje męstwo i oryginalność, zawetował ustawę ograniczającą mowę nienawiści w internecie rzekomo w obronie wolności słowa”.

Weto wytłumaczył w mediach Suski (ten pan o bardzo, bardzo małym rozumku), ustawa, według jego geniuszu, zakazywałaby mówienia o tym, że mamy dwie płcie…. Poziom absurdu wynikającego z autentycznej głupoty jest coraz wyższy…

— napisała filozofka na koniec.

Źródło:onet.pl

Więcej postów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*