„Uprzejma prośba od PMM, aby zorganizowali państwo drugą konferencję dającą odpór dzisiejszemu tekstowi w Fakcie” — miał napisać 10 marca 2018 r. Dworczyk . Dzień wcześniej w „Fakcie” pojawiło się kilka artykułów dotyczących premiera Mateusza Morawieckiego. Wśród nich znalazła się informacja o tym, że szef rządu chciał wykorzystać okazję, by „zemścić się na byłej premierce — Beacie Szydło, poprzez zwalnianie osób z nią związanych. Wczoraj odwołano trzech wiceministrów — to ludzie Beaty Szydło” — pisał „Fakt”.
„Ten tabloid w ostatnich tygodniach prowadzi wojnę przeciw PMM i powinniśmy zareagować stanowczo” — czytamy w e-mailu od Dworczyka. Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki zastąpił Beatę Szydło na stanowisku szefa rządu 12 grudnia 2017 r.
W opublikowanym przez Poufną Rozmowę e-mailu Dworczyk miał kierować przedstawicieli resortu do Tomasza Filla, który odpowiada za — tu cytat — konsultacje „przekazowo-wizerunkowe”. Fill od stycznia 2018 r. był dyrektorem w departamencie strategii i komunikacji internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Miesiąc później został członkiem zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.
Więcej informacji pod materiałem wideo:
Od początku czerwca ub.r. w internecie pojawiają się zrzuty ekranu mające pochodzić z prywatnej skrzynki pocztowej Michała Dworczyka, a także innych polityków czy działaczy związanych z obozem władzy. 9 czerwca 2021 r. szef KPRM oświadczył na Twitterze, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę e-mail i skrzynkę jego żony , a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe.
Od tego czasu w sieci pojawiają się nowe wiadomości z konta e-mail Michała Dworczyka. Wśród nich znalazły się prawdopodobnie poufne informacje dotyczące uzbrojenia polskiej armii, zdradzające szczegóły negocjacji z innymi państwami w zakresie obronności , a także wewnętrzne konwersacje najbliższego otoczenia Mateusza Morawieckiego, w tym te z udziałem jego samego.