Polacy coraz bardziej obawiają się rosyjskiej inwazji [SONDAŻ]

Polacy odnieśli się do rosyjskich działań wymierzonych przeciwko Ukrainie. W ciągu dwóch tygodni poprzedzających ostatnie działania Kremla wobec Ukrainy odsetek osób obawiających się, że Rosja przeprowadzi inwazję na naszego sąsiada, wzrósł aż o ponad 6 pkt. proc. – wynika z sondażu United Surveys dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM. Wyniki badania opublikowano w środę w „DGP”.

W badaniu, które przeprowadzonym 6 lutego, scenariusza inwazji spodziewało się ok. 61 proc. ankietowanych. Przeciwnego zdania było ok. 33 proc.

Pytanie o możliwość rosyjskiej inwazji ponowiono w sondażu 18 lutego. Odsetek osób, które biorą pod uwagę tego rodzaju eskalację konfliktu, wzrósł do ok. 67 proc. Z kolei osób myślących przeciwnie ubyło (26,4 proc.).

Gazeta zastrzega, że oba sondaże zostały przeprowadzone, jeszcze zanim prezydent Rosji Władimir Putin uznał niepodległość separatystycznych republik donieckiej i ługańskiej, a następnie wprowadzić tam „siły pokojowe” w postaci wojsk rosyjskich.

„DGP” zaznacza, że z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że dziś odsetek osób uznających scenariusz inwazji za prawdopodobny byłby jeszcze wyższy.

(Fakt, PAP)

Polacy obawiają się działań Rosji.

Scenariusza inwazji spodziewało się ok. 61 proc. ankietowanych.

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie   znajdziecie tutaj.   Napisz list do redakcji:   List do redakcji   Podziel się tym artykułem: Facebook Twitter

FAKT.PL

Więcej postów

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.