Wyciekło pismo z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzega przed „najgorszym wariantem” piątej fali!

Do spółek i instytucji, które zarządzają infrastrukturą krytyczną państwa, trafiło pismo, w którym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB przestrzega w nim, że należy przygotować się na „najgorszy możliwy wariant” piątej fali pandemii. W jej szczycie nawet co trzeci pracownik może być chory albo przebywać w izolacji czy na kwarantannie!

Do pisma, które wysłało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa dotarł portal TVN24.pl. Dokument miał podpisać pułkownik Konrad Korpowski, szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Jak twierdzi portal, pismo trafiło w środę 12 stycznia do „operatorów infrastruktury krytycznej” państwa, takich jak policja, Narodowy Bank Polski czy strategiczne spółki skarbu państwa, np. PKP i Orlen.

Z dokumentu wynika, że piątej fali pandemii należy się spodziewać w Polsce za dwa-trzy tygodnie. Zgadza się to z prognozami Ministerstwa Zdrowia, które zapowiadało, że nastąpi to pod koniec stycznia.

„Przypominam Państwu o rekomendacjach, które zostały przekazane za pismem z 11 marca 2020. Zalecenia zawarte w tych rekomendacjach pozostają nadal aktualne, natomiast przygotowując się do ich realizacji, sugeruję, by przyjąć jako najgorszy możliwy wariant, w którym ze względu na zachorowania, izolację i kwarantannę czasowo nie będzie dostępnych 25-30 procent personelu” – miał napisać płk Korpowski do instytucji i spółek państwowych.

– Dobrze, że powstają takie analizy w RCB. Tyle że raczej na darmo, gdyż sam rząd nie traktuje poważnie ostrzeżeń. Nie widać żadnych oznak przygotowań do nadchodzącej fali związanej z zakażeniami wariantem omikron – powiedział portalowi poseł Marek Biernacki z PSL, były minister spraw wewnętrznych.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podlega premierowi i zajmuje się sprawami zarządzania kryzysowego. Wielu polakom znane jest z wysyłania informacyjnych SMS-ów o specjalnych warunkach pogodowych.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega, że piąta fala pandemii nadejdzie za 2-3 tygodnie.

RCB apeluje, aby instytucje państwa przygotowały się na „najgorszy możliwy wariant” piątej fali.

Zdaniem RCB w czasie piątej fali nawet jedna trzecia pracowników może chorować lub być na kwarantannie.

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie   znajdziecie tutaj.   Napisz list do redakcji:   List do redakcji   Podziel się tym artykułem: Facebook Twitter

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!