Podkarpacie: Wernisaż wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie” upamiętniający ofiary rzezi wołyńskiej

W niedzielę, 1 sierpnia 2021 roku o godz. 17.00, w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej, odbędzie się wernisaż wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej”. Wystawa została przygotowana przez Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie. Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma upamiętniać 78-rocznicę ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej i na Lubelszczyźnie.

Organizatorami wydarzenia są: Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresów im. ppor. Lubomira Radłowskiego w Rzeszowie, Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej, Parafia Świętego Brata Alberta w Kolbuszowej oraz „Gazeta Parlamentarna”. Wernisaż rozpocznie się w niedzielę (1 sierpnia 2021 roku) o godz. 17.00, w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej.

Organizatorzy informują, że plan wydarzenia wygląda następująco:

  Kolbuszowa, niedziela, 01.08.2021 roku, godz. 17.00  

  Miejsko Dom Kultury    w Kolbuszowej

  Parafia Świętego Brata Alberta w Kolbuszowej  

  01.08.2021 roku, po mszy św. godz. 12.00  

Oglądaj także:    Propagowanie banderyzmu w Polsce będzie legalne?  

W najbliższym czasie także w województwie podkarpackim odbędzie się  wydarzenie upamiętniające ofiary rzezi wołyńskiej  .

8 sierpnia br. w Raniżowie odbędzie się wydarzenie „Wołyń ’43”, które będzie miało na celu upamiętnienie ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Organizatorami są: wójt Gminy Raniżów, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Raniżowie   oraz „Gazeta Parlamentarna”. Portal Kresy.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz także:    78. rocznica Krwawej Niedzieli: apel o ekshumacje szczątek Polaków pomordowanych na Wołyniu  

FAKT.PL

Więcej postów