Strajk Kobiet komentuje zajścia na proteście: policja biła dzieci i kobiety

– Jeśli ten rząd zmusza nas do rodzenia martwych płodów, a nasze dzieci traktuje gazem i pałami to oznacza, że to państwo jest chore – oświadczyła podczas dzisiejszej konferencji prasowej jedna z liderek Strajku Kobiet Klementyna Suchanow.

Po godz. 13 rozpoczęła się dziś konferencja prasowa podsumowująca wczorajszy protest w stolicy. Zdaniem Marty Lempart, szefowej  organizacji Strajk Kobiet  , nikt w stołecznym Urzędzie Miasta nie zgłaszał zajęcia terenu, więc barierki przed Sejmem stały nielegalnie.

– Panowie w mundurach przyjęli prywatne zlecenie Jarosława Kaczyńskiego, to prywatna armia  pana Kaczyńskiego – powiedziała Lempart.

Odniosła się też do wczorajszych starć z policją i zatrzymań protestujących.

– Osoby zgromadzone faktycznie chcieli się rozejść, gdy policja wzywała do rozejścia, ale ludzie zostali otoczeni w kordonie, nie mogliśmy się oddalić, co jest niezgodne z prawem. Nie rozumiem zdziwienia panów w policyjnych mundurach, że ludzie posłuchali ich nawoływania i chcieli się rozejść – zwróciła uwagę.

– Mamy do czynienia ze służbą partyjną, a nie policją – dodała.

Na temat wczorajszego zachowania funkcjonariuszy policji wypowiedziała się też Klementyna Suchanow.

– To, co nam się wydawało, że jest grupą pana Bąkiewicza, okazało się, że jest bandycką policją – stwierdziła.

– Nie było powodu, by używać siły, ani nadmiernej przemocy. Nie wiemy, czy to prowokacje, które mają pójść na nasze konto. Apeluję do dziennikarzy, by się tą sprawą zajęli – dodała.

Suchanow oświadczyła też, że podczas wczorajszego protestu policjanci bili kobiety i dzieci.

– Jeśli ten rząd zmusza nas do rodzenia martwych płodów, a nasze dzieci traktuje gazem i pałami to oznacza to, że państwo jest chore – oceniła.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano też zdjęcie mężczyzny, który, zdaniem przedstawicielek Strajku Kobiet, miał „pobić dzieci i kobiety”. Ich zdaniem to policjant w cywilnym ubraniu, czyli tzw. tajniak.

– Stała się taka rzecz, że policja pobiła kobiety, dziewczynki i dzieci. My tego nie tolerujemy, bo nie tolerujemy przemocy – stwierdziła Agnieszka Czerederecka.

– Staliśmy się wrogami policji – oceniła na koniec Marta Lempart.

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*