Minister z PiS ODCHODZI! Kaczyński nawet go nie pożegnał. WOJNA w PiS

Jan Krzysztof Ardanowski(59 l.) niebawem ustąpi ze stanowiska szefa resortu rolnictwa. Jego miejsce zajmie Grzegorz Puda(38 l.), który dotychczas nie był związany z sektorem rolnym. W rozmowie z „Super Expressem” Ardanowski mówi, w jakich okolicznościach rozstaje się z MRiRW i opowiada, czy Jarosław Kaczyński podziękował mu za pracę na rzecz Polski i jej rozwoju w obszarach wiejskich.

Według Ardanowskiego premier Mateusza Morawiecki ani prezes PiS Jarosław Kaczyński nie podziękowali mu na odchodne.

– Odchodzę nie ze względu na planowaną rekonstrukcję rządu, tylko dlatego, że miałem własne zdanie. Oceny mojej pracy dokonali rolnicy gremialnie głosując na PiS i Prezydenta Dudę. Owszem, rozmawiałem z Premierem, którego cenię za sprawność. Podziękowałem mu za zaufanie wobec mojej osoby 2 lata temu. Przypominam jednak, że to mnie poproszono o to, bym został ministrem i ratował pogarszający się obraz PiS na wsi. Myślę, że z zadania się wywiązałem, o czym świadczą wyniki wyborów na wsi. A że nikt nie podziękuje? Cóż… – powiedział z nieskrywanym żalem ustępujący ze stanowiska szefa resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. 

Jednak Ardanowski nie oczekiwał, że na koniec służby dla Polski ktoś mu podziękuję. – Nie oczekiwałem i nie oczekuję. Jestem tym, który ma być ukarany za to, że ma własne zdanie – stwierdził w rozmowie z „SE” i dodał, że najważniejszą ocenę wydali rolnicy, którzy protestowali, aby nie ustępował. – Dla mnie najważniejsze jest, że rolnicy uznali, że starałem się najlepiej, jak potrafiłem pracować dla kraju i polskiej wsi. To istotniejsze niż jakakolwiek ocena polityczna – podusmował. 

se.pl

Więcej postów

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.