Ambasador Wilczek i Senator Ted Cruz dementują informacje o sprzeciwie 24 krajów UE wobec sankcji na Nord Stream 2

Ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych Piotr Wilczek i Senator Republikanów Ted Cruz dementują informacje, że 24 z 27 krajów UE wypowiedziało się przeciwko amerykańskim sankcjom nałożonym na kontrowersyjny gazociąg Nord Stream 2. Również ambasador Estonii w USA uważa informacje za mylące.

Jak poinformował w piątek portal  Biznes Alert   Amerykański senator z ramienia Republikanów twierdzi, że informacje przekazywane przez media o 24 krajach Unii Europejskiej,  które sprzeciwiły się nałożonym przez Stany Zjednoczone sankcjom na gazociąg Nord Stream 2   są nieprawdziwe.

„Jak powiedziałem wczoraj, jest ogromna ilość informacji na temat Nord Stream 2. Istnieje kampania mówiąca, że nasi sojusznicy z strefy euro nagle popierają rurociąg Putina. I jak powiedziałem wczoraj, to nie zadziała, ponieważ to nieprawda, a nasi sojusznicy po prostu to powiedzą”.

W czwartek informacje zdementował również ambasador Estonii w USA. „Ten artykuł wprowadza w błąd. Odrzucam jakikolwiek pogląd, że Estonia uczestniczyła w spotkaniu wspierającym Nord Stream 2. To po prostu nieprawda. Wideokonferencja z zeszłego tygodnia nie była oficjalnym wystąpieniem w imieniu 24 krajów uczestniczących” – napisał senator na Twitterze w kontekście artykułu serwisu Politico.

This article is misleading. I reject any notion that Estonia participated in a demarche that supports Nord Stream 2. That is simply not true. Last week´s videoconference was not a demarche on behalf of the 24 participating countries.  https://t.co/AJG1I1aGT4   — Ambassador Jonatan Vseviov (@vseviov)  August 20, 2020  

„Stanowisko Estonii w sprawie Nord Stream 2 było konsekwentnie jasne i nie uległo zmianie. Nord Stream 2 osłabia stosunki transatlantyckie, jedność europejską i szkodzi bezpieczeństwu energetycznemu Europy. Dlatego zawsze sprzeciwialiśmy się Nord Stream 2 i nadal będziemy to robić” – podkreślił ambasador.

Do stanowiska estońskiego przedstawiciela w Stanach Zjednoczonych odniósł się ambasador Polski w USA Piotr Wilczek. „Rzeczywiście, artykuł Politico jest rażąco mylący, stwierdzając, że 24 państwa członkowskie krytykują amerykańskie sankcje nałożone na NS2. Polska nie znalazła się wśród państw członkowskich broniących Nord Stream 2, ponieważ podważa to bezpieczeństwo i jedność energetyczną Europy. Niezbędna jest współpraca transatlantycka w tej sprawie”.

Indeed, the  @politico   article is grossly misleading in stating that 24 MS criticise US sanctions on NS2. Poland has not been among the Member States defending Nord Stream 2, as it undermines Europe’s energy security

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

 1. KAŻDY CZŁOWIEK POWINIEN TO PRZECZYTAĆ, BO WIĘKSZOŚĆ WCIĄŻ ŚPI I WIELU JUŻ SIĘ NIE OBUDZI, TEN SPEKTAKL DLA WIELU LUDZI BĘDZIE OSTATNIĄ OKAZJĄ ABY UJRZEĆ RZECZYWISTOŚĆ ZA NIM ZOSTANIE ONA SCHOWANA ZA KURTYNĄ CENZURY

  CDC przyznało, że popełnili błąd podając liczbę zakażeń COVID19 co celowo wprowadziło w błąd opinię publiczną, za co przeprosili, wyjaśniając, że liczba osób naprawdę zarażonych jest znacznie niższa niż pierwotnie zgłoszono – tak rażący błąd skomentował dyrektor Harvard Global Health Instytut słowami: „jak CDC mogło popełnić taki błąd? To jest chaos”

  Amerykańska grupa zadaniowa ds. Koronawirusa przyznała się również do fałszowania krajowej liczby zgonów COVID19, kiedy dr Birx powiedział, że zgony to osoby, które zmarły „z powodu„ COVID19, a nie „z” COVID19, przez co rzeczywista liczba zgonów jest znacznie niższa niż obecnie zgłaszana .

  Dr. Anthony Fauci przyznał, że maski nie pomogą w walce z wirusem, a prod

 2. Bill Gates rozwinął bardzo wpływową agendę finansując wszystkie możliwe źródła wiarygodnych informacji aby kłamstwo stało się prawdą.

  Ojciec Billa Gatesa był bardzo wpływowym bankierem ściśle współpracującym z rodziną Rockefellerów, poniżej na zdjęciu Bill Gates senior w towarzystwie Georga Sorosa, Davida Rockefellera, magnata medialnego Teda Turnera oraz obecnego światowego eksperta od koronawirusa dr.Anthony Fauci.

 3. Izrael niesie pomoc ratunkową dla terrorystów al-Kaidy w Syrii.zrahell wysyła pojazdy wojskowe do Syrii, aby zabierać z pola walki rannych terrorystów biorących udział w walkach z armią syryjską. Potem opatruje im rany i wysyła ich z powrotem do walk – kolejny wstrząsający przykład tego, jak państwo syjonistyczne współpracuje z rzekomo „zaprzysięgłymi wrogami”, aby obalić prezydenta Baszara Al-Assada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*