Sąd nakazał wszczęcie śledztwa w Żandarmerii Wojskowej. To tam stworzono FARMĘ TROLLI

Żandarmeria FARMa TROLLI

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał wszczęcie śledztwa ws. siatki internetowych hejterów. Za anonimowymi trollami mieli stać oficerowie Żandarmerii Wojskowej.

Afera wokół mobbingowania i molestowania seksualnego kobiet w wojsku doczekała się nowej odsłony. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał śledczym wszczęcie postępowania w sprawie nękania ofiar.

Przypomnijmy – po ujawnieniu przez jedną z kobiet afery, w sieci zaroiło się od anonimowych kont, nękających ofiary skandalu.

Kpr. Karolina Marchlewska oskarżyła o atak seksualny swojego przełożonego ppłk. Tomasza S., po czym została poddana mobbingowi i zwolniona z pracy.

Ppor. Maria przez lata była obiektem zalotów szefa krakowskiego oddziału ŻW płk. Sebastiana K., a gdy to zgłosiła przełożonym, została usunięta z armii.

Natomiast mjr. Robert Pankowski – były wiceszef wydziału wewnętrznego ŻW – został zwolniony, kiedy zaczął ujawniać niewygodne informacje. Byli zwierzchnicy zaczęli przypisywać mu również chorobę psychiczną.

Głównym narzędziem trolli stał się Twitter, gdzie powstały sieci anonimowych kont. W 2018 roku ofiary prześladowań dowiedziały się, że za kampanią nienawiści stoją wysocy oficerowie Żandarmerii Wojskowej.

Dowodem były tysiące zrzutów ekranu. Sprawa trafiła do prokuratury wojskowej w Olsztynie, która jednak nie dopatrzyła się czynów zabronionych i odmówiła prowadzenia śledztwa.

Teraz Sąd Okręgowy w Warszawie, po zbadaniu sprawy, nakazał wojskowym śledczym ponowne zajęcie się bulwersującym procederem.

ŹRÓDŁO: ONET / NCZAS.COM

Więcej postów