Koronawirus. Raport Faktu. Poncyliusz i Bochenek o bajońskich wydatkach Sejmu

Gośćmi Beaty Grabarczyk 3 czerwca byli Paweł Poncyljusz, poseł Koalicji Obywatelskiej, Rafał Bochenek, poseł PiS, Agnieszka Burzyńska, dziennikarka, mama Misi i Franciszka oraz Justyna Węcek, dziennikarka, mama Mikołaja i Olgierda. Pierwsza część dyskusji zdominowana była wydatkami Sejmu w 2019 roku. Beata Grabarczyk pytała swoich gości, jak to możliwe, że aż tyle pieniędzy zostało wydane na funkcjonowanie Sejmu. W drugiej części programu Agnieszka Burzyńska oraz Justyna Węcek oceniały, czy szkoła zdała egzamin z nauczania zdalnego. Opowiadały, jak przez ostatnie trzy miesiące wyglądało nauczanie ich dzieci, a także mówiły o tym, jakie kroki w przyszłości powinna wykonać szkoła, by zdalna nauka była bardziej efektywna. Obie mamy podzieliły się także spostrzeżeniami, czy zdalna forma edukacji zmieniła podejście ich dzieci do nauki.

– Byłam przeciwna ślubowi córki z tym bandytą. Po jej zaginięciu od początku przeczuwałam, że to on ją skrzywdził. Bo już wcześniej bił Asię – mówi o swoim zięciu Danuta Januszewska (67 l.), matka Joanny Gibner (†23 l.). Kilka dni temu z Jeziora Dywickiego wyciągnięto szczątki, które prawdopodobnie należą do jej córki.

Małgorzata Rozenek-Majdan 1. czerwca świętuje urodziny. O wieku gwiazdy TVN od lat krążą legendy i teorie spiskowe. Według nich perfekcyjna pani domu ma mieć więcej lat aniżeli się o tym oficjalnie mówi. I choć Małgosia swego czasu pokazała nawet niedowiarkom swój dowód osobisty, który jasno wskazuje, że urodziła się w 1978 roku, to nie uciszyło złośliwych komentarzy. Jak wyglądała droga 42-letniej żony Radosława do perfekcyjnego wyglądu? Gdy stawiała pierwsze kroki w show-biznesie jako żona Jacka Rozenka, wyglądała zupełnie inaczej.

Niestety, w Dniu Dziecka to nie są dobre informacje. Sprawdziliśmy, ile warte jest 500 po czterech latach od uruchomienia programu. Uwzględniając inflację, od 2016 roku wartość świadczenia wychowawczego stopniała o ponad 40 złotych!  Czy możliwa jest waloryzacja wypłat 500 ? Wśród polityków pojawiają się głosy, że to konieczność!

Nie wszyscy pracujący załapią się na 1000 . Z bonu turystycznego, jak ustalił Fakt, wykluczone będą osoby pracujące na umowach zlecenie i o dzieło, emeryci, samozatrudnieni, ale nawet część osób pracujących na etacie!

W tym roku 1 czerwca wypada w poniedziałek. Specjalną ofertę z tej okazji przygotowały także największe dyskonty – można znaleźć w nich coś na każdą kieszeń. Od zestawów Lego, poprzez zdalnie sterowane samochody, aż do elektrycznych hulajnóg!

Urzędy skarbowe zajmują konta emerytom i ściągają z nich zaległy abonament – czytamy w „Gazecie Wyborczej”. Nawet jak nie mają telewizora, bo wystarczy, że zapomnieli wyrejestrować odbiornik. Są to duże kwoty, szczególnie dla emerytów, którzy przecież i tak już mają niskie emerytury.

Od 1 czerwca nadchodzi duża zmiana dla setek tysięcy polskich emerytów! Emeryci i renciści mogą dorobić więcej, nie ryzykując utraty lub zmniejszenia świadczenia. Zmiany dotyczą emerytów, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz rencistów. Progi sąwyższe, więc seniorzy będą mogli więcej dorobić do swoich świadczeń.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski i jego brat Marcin Szumowski przekonują, że kariera polityczna jednego z nich drugiemu przynosi same straty. Mimo to rodzina Szumowskich inwestuje w biotechnologiczne biznesy. I okazuje się, że ma do nich nosa. Niewielkiemu startupowi z Gdyni, w który zainwestowali brat i żona ministra, właśnie przyznano ponad milion złotych dotacji!

Zabawa dwóch braci w miejscowości Krępiny koło Włocławka skończyła się tragicznie. 6- i 10-latek budowali bazę na nieodległej od domu działce. Była tam skarpa, która w pewnym momencie się osunęła na 10-latka. Jego młodszy brat natychmiast pobiegł po pomoc. Na miejsce jako pierwszy przybiegł ojciec chłopców i to on wyciągnął syna spod ziemi…

W kwietniu 2016 minister nauki Jarosław Gowin powiadomił CBA o tym, że przy przyznawaniu grantów firmom związanym z rodziną Szumowskich mogło dojść do korupcji. A pół roku po zgoszeniu powołał Szumowskiego na ministra. Do pisma, jakie wysłał ówczesny wicepremier ws. obecnego ministra zdrowia dotarli posłowie Michał Szczerba i Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!