Henryk Wujec: Ziobro kompromituje swój urząd i samego siebie

Sąd Najwyższy zdecydował w czwartek, że sędziowie wybrani przez Krajową Radę Sądownictwa w obecnym składzie nie mogą orzekać. Postanowił też, że nie mogą oni zasiadać w obsadach sądów. W niejawnym posiedzeniu trzech izb SN (Cywilnej, Karnej i Pracy) uczestniczyło ponad 60 sędziów. Ministerstwo Sprawiedliwości oceniło w komunikacie, że uchwała Sądu Najwyższego jest nieważna.

Minister Sprawiedliwości powiedział natomiast, że Sąd Najwyższy procedował z rażącym naruszeniem prawa i jego tzw. uchwała nie powoduje żadnych skutków prawnych. Do słów Zbigniewa Ziobro odniósł się w programie „Polityka na Ostro” w Polsat News Henryk Wujec. 

– Patrzyłem na to z wielką przykrością. Gdyby to było w teatrze, gdyby to była groteska Mrożka to byłoby śmieszne. Ale to rzeczywiście dzieje się w Polsce – powiedział były opozycjonista z czasów PRL.

– Rząd, minister Ziobro polemizuje z 60 sędziami o najwyższym autorytecie, nie mając żadnych argumentów. Kompromituje w ten sposób swój urząd i samego siebie – dodał były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!