Sondaż: Andrzej Duda minimalnie wygrywa z Małgorzatą Kidawą-Błońską

Obecny prezydent wygrałby z kandydatką PO w II turze wyborów prezydenckich. Duda osiągnąłby jednak minimalną przewagę – 50,09 proc. do 49,91 proc. – wynika z sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych dla programu „Newsroom” WP. Trzecie miejsce w wyborczym wyścigu zająłby Szymon Hołownia.

Z sondażu wynika, że gdyby dzisiaj odbyły się wybory prezydenckie, w pierwszej turze  Andrzej Duda   zdobyłby 43,73 proc. głosów. Do drugiej tury weszłaby także kandydatka Koalicji Obywatelskiej  Małgorzata Kidawa-Błońska   z poparciem 26,61 proc.

Na dalszych pozycjach znaleźli się  Szymon Hołownia   z poparciem 9,56 proc.,  Władysław Kosiniak-Kamysz   (PSL), na którego zagłosowałoby 7,77 proc. badanych. W wyścigu o fotel głowy państwa piąte miejsce zająłby  Robert Biedroń   (Lewica) z poparciem 7,26 proc., zaś na  Krzysztofa Bosaka   (Konfederacja) zagłosowałoby 5,97 proc. wyborców.

Według sondażu drugą turę wyborów wygrałby urzędujący prezydent, zdobywając 50,09 proc. głosów, zaś Kidawa-Błońska może liczyć na poparcie 49,91 proc. wyborców.

Dane zawarte w raporcie pochodzą z badania „Badanie opinii i poglądów politycznych Polaków”, które zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Spraw Publicznych w dniach 14-16.01.2020 r. metodą cati. Przebadano reprezentatywną próbę n=1001 pełnoletnich mieszkańców Polski. Próba została dobrana w sposób kwotowo-losowy w oparciu o kryteria: płeć, wiek, wielkość miejscowości i województwo (dane według GUS).

WIADOMOSCI.ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!