Kolejna afera korupcyjna w wojsku. Żołnierze zatrzymani

CBA i Żandarmeria Wojskowa zatrzymała byłych i obecnych żołnierzy. Śledczy badają nieprawidłowości w związku z organizowaniem przetargów w wojsku.

O sprawie informuje RMF FM. Służby prowadzą śledztwo dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez żołnierzy Wojska Polskiego z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Chodzi o nieprawidłowości w związku z organizowaniem przetargów na zakup sprzętu i usług na potrzeby armii, które mogłyby narazić Skarb Państwa na duże straty.

Sprawę badają funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku. Z kolei funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego ustalili, że w latach 2018-2019 dochodziło do zmów przetargowych oraz przestępstw korupcyjnych.

Tym samym agenci CBA wspólnie z Żandarmerią Wojskową zatrzymali pięć osób. Jak podaje RMF FM, chodzi o dwóch czynnych i jednego byłego oficera Wojska Polskiego. Zatrzymano również dwie osoby, które prowadzą działalność gospodarczą. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przedstawiła im zarzuty.

WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.