„Ma istotny udział w łamaniu konstytucji.” Były prezydent atakuje Andrzeja Dudę

Andrzej Duda według byłego prezydenta RP „ma istotny udział w łamaniu konstytucji”. Polityk udzielił wywiadu, w którym w mocnych słowach krytykuje głowę polskiego Państwa. Takiej krytyki chyba nikt się nie spodziewał.

Andrzej Duda został mocno skrytykowany przez byłego prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Według polityka obecna głowa Państwa ma swój udział w łamaniu konstytucji. W mocnym wywiadzie dla „Super Expressu” były prezydent RP skrytykował również rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Duda według Komorowskiego nie jest wiarygodny

Według Bronisława Komorowskiego, Andrzej Duda nie jest wiarygodny w swoich działaniach. Jak podkreślił były prezydent RP, inni prezydenci jak Lech Wałęsa czy Aleksander Kwaśniewski mimo różnic w poglądach zawsze szanowali demokrację i byli konsekwentni w działaniu. Zdaniem Komorowskiego obecny prezydent nie wykazuje takich zachowań.

Według polityka, Andrzej Duda nie tylko nie szanuje demokracji, ale także konstytucji.

– W moim przekonaniu ma, niestety, istotny udział w łamaniu konstytucji. Trudno to wybaczyć, odpuścić zupełnie, bo to oznaczałoby zgodę na niszczenie demokracji – powiedział Bronisław Komorowski w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Polityk krytykuje także PiS

Ponadto Komorowski w swojej wypowiedzi skrytykował również rządy Prawa i Sprawiedliwości.

– PiS od czterech lat nie prowadzi polityki społecznej ani gospodarczej, tylko politykę wyborczą. Doprowadził do perfekcji umiejętność kłamania w żywe oczy, jak coś jest białe, to mówi, że czarne, a jak jest czarne, to mówi, że białe – powiedział w rozmowie z dziennikarką „Super Expressu” były prezydent RP.

Polityk pochwalił za to Grzegorza Schetynę, który zdecydował się wystawić Małgorzatę Kidawę-Błońską jako kandydatkę na premiera Polski. Według byłego prezydenta Schetyna udowodnił, że jest odpowiedzialnym przywódcą. Na pytanie, dlaczego opozycja wciąż nie może wysunąć się na prowadzenie w przedwyborczych rankingach, Komorowski odpowiedział, że KO nie potrafi uporać się z monopolem informacyjnym obecnego rządu.

IWONA PIECH

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

  1. Konfederacja. Lista nr 4. Marksiści z PO złamali Konstytucję RP nacjonalizując prywatne oszczędności z Otwartych Funduszy Emerytalnych. W tym celu przekonali ówczesnego Prezesa Trybunału Konstytucyjnego Pana marksistę Andrzeja Rzeplińskiego, który napisał jakąś ustawę korzystną dla niego i w zamian za uchwalenie tej ustawy Prezes Trybunał Konstytucyjnego miał przyklepać nacjonalizację OFE. W państwie praworządnym wszystkie te osoby siedziałyby w więzieniu. W Polsce są bezkarni, ponieważ dzięki nacjonalizacji prywatnych pieniędzy z OFE mogą trwonić pieniądze publiczne przez jakiś czas, komuniści z PiS i marksiści z PO, a że w przyszłości przez to emeryci będą otrzymywać głodowe emerytury to ich to nie interesuje. Przypominam, że sędzia Pan marksista Andrzej Rzepliński został sędzią Trybunału Konstytucyjnego, a później Prezesem Trybunału Konstytucyjnego w nagrodę za kłamstwo w Jedwabnem. To Pan marksista Andrzej Rzepliński łamiąc procedury sądowe uznał, że zeznania kilku osób sporządzonych pod wpływem tortur, dokonanych przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa są wiarygodne, pomimo że fundamentem demokratycznego państwa prawnego jest uznanie zeznań w takim przypadku za nieprawdziwe, a odrzucił wszystkie zeznania kilkudziesięciu Polaków dobrowolne mówiące, że to zbrodnia niemiecka. Mało tego odrzucił wszystkie dowody potwierdzające zbrodnię niemiecką w Jedwabnem np. znaleziono mnóstwo łusek po karabinach używanych wyłącznie przez SS. Dzięki 100 stronicowej podkładce pełnej manipulacji i kłamstw Pana marksisty Andrzeja Rzeplińskiego „Ten jest z ojczyzny mojej?..” prokurator Radosława J. Ignatiew wydał postanowienie o umorzeniu śledztwa z 30 czerwca 2003 roku i wbrew dowodom i prawdzie historycznej, zamiast Niemców oskarżył Polaków o zbrodnię w Jedwabnem. Konfederacja. Lista nr 4.

  2. Konfederacja. Lista nr 4. Marksiści z PO podnieśli stawkę podatku VAT na artykuły dziecięce z 7% na 23%. Komuniści z PIS utrzymali podwyższoną stawkę podatku VAT. Marksista z PO Pan Bartosz Arłukowicz będąc ministrem zdrowia wprowadził rozporządzenie łamiące ustawę antyaborcyjną, że środki wczesnoporonne w Polsce nazywa się antykoncepcją awaryjną. Episkopat zdradził i nie protestował. Zaraz po tym fakcie marksistka Pani premier Ewa Kopacz uzyskała błogosławieństwo od Ojca Świętego Franciszka w Stolicy Apostolskiej. Dzisiaj marksista z PO Pan Bartosz Arłukowicz chwali się publicznie, że wprowadził ludobójstwo ( aborcję ) na życzenie. Jest z tego dumny. Co zrobili komuniści z PiS zamknęli w więzieniu łamiącego prawo ministra marksistę Pana Bartosza Arłukowicza? Nie. Odstawiają tylko cyrki pobożności na pokaz. Tuż przed wizytą dewotki komunistki Pani premier Beaty Szydło w Stolicy Apostolskiej komuniści z PIS zliberalizowali ustawę antyaborcyjną wpisując, że środki wczesnoporonne pod nazwą antykoncepcja awaryjna są dozwolone tylko mają być wydawane na receptę, którą nawet nie ginekolog tylko każdy lekarz może wystawiać. Chodziło o to, żeby zliberalizować ustawę, ale przedstawić w mediach propagandę, że rzekomo zaostrzają ustawę dla naiwnych. Episkopat za przysłowiowe „30 srebrników” oczywiście poparł liberalizację ustawy antyaborcyjnej w ten sposób zdradził Polskę i Polaków, Kościół katolicki, Ojca Świętego Jana Pawła II, Eminencję Księdza Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego i wyrzekł się Jezusa Chrystusa, a Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił dewotkę komunistkę Panią premier Beatę Szydło, czyli w praktyce pobłogosławił ludobójstwo dzieci poczętych. Zamiast przegonić zakłamaną do szpiku kości dewotkę Panią premier Beatę Szydło i zacytować Pana Jezusa Chrystusa „precz szatanie z domu Ojca Mego”. Dzisiaj z ustawy antyaborcyjnej została już jedynie sama nazwa, a w praktyce ona nic nie chroni. Prawo bez sankcji jest martwe. Konfederacja. Lista nr 4.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*