Ukraińcy wysłali list do prezydenta Czech ws. Bandery. Takiej odpowiedzi się nie spodziewali

list do prezydenta Czech

Prezydent Czech Milosz Zeman w mocnych słowach odpowiedział środowiskom ukraińskim,  które wysłały do niego list z prośba o obronę ukraińskiego zbrodniarza i terroryste – Stepana Bandere.

– „Czy znacie rozkaz Bandery: – „Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?”. – Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami”–  odpisał Zeman.

Prezydent Czech jest bardzo dobrze znany z ostrego języka. Grupa Ukraińców, która wysłała do niego list„w obronie Stepana Bandery”. Takie odpowiedzi się nie spodziewali.–  właśnie się o tym przekonała.

– „Szanowni Ukraińcy, – otrzymałem od was list w obronie Stepana Bandery.Pozwólcie mi zatem zadać dwa pytania”–  rozpoczyna swój list Zeman.

Następnie dodaje:

– „Po pierwsze, czy znacie rozkaz Bandery: –  „Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?”

Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami.  – A jeżeli znacie, to czy się z nim zgadzacie, czy nie?”–  pyta prezydent Czech.

„Jeżeli się zgadzacie, tu kończy się nasza dyskusja”–  czytamy.

Zeman kontynuując daje naszym wschodnim sąsiadom lekcję historii:

– „Dla Waszej wiedzy chciałbym stwierdzić, – że Stepan Bandera miał zamiar stworzyć wasalne wobec Niemiec państwo ukraińskie.

Miał poparcie Alfreda Rosenberga,  – ale dlatego, że Hitler zdecydował, że po wygranej wojnie zasiedli Ukrainę niemieckimi rolnikami,– projekt został anulowany, a Bandera został wysłany do obozu koncentracyjnego.

Coś podobnego stało się zresztą na naszym terytorium w przypadku Jana Ryse Rozsévača,  założyciela Flagi”–  pisze Milosz Zeman.

I dalej:

– „Ponadto chciałbym zwrócić uwagę, że już prezydent Juszczenko ogłosił Banderę bohaterem narodowym, – a teraz jest w przygotowaniu podobna deklaracja w sprawie pana Szuchowycza,  – znanego z tego, że w 1941 roku we Lwowie rozstrzelał tysiące Żydów”.

Zeman dodaje również:

– „nie może gratulować Ukrainie takich narodowych bohaterów”.

„Cieszę się, że mogłem poszerzyć Waszą wiedzę i życzę wielu sukcesów w pracy”–  kończy list.

HNEWS.PL / ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*