Atak na polską szkołę we Lwowie! Trwało rozpoczęcie roku

Atak na polską szkołę im. Marii Konopnickiej nr 24 we Lwowie miał miejsce w poniedziałek. W trakcie zdarzenia w środku trwało uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. W sąsiednim budynku zebrali się nieznani sprawcy, którzy obrzucili szkołę kamieniami i innymi przedmiotami.

Atak na polską szkołę miał miejsce dokładnie w chwili gdy w środku odbywało się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Serwis prasowy Rady Miasta Lwowa poinformował, że na szczęście nikt z uczestników uroczystości nie został ranny.

Dodano także, że lokalne władze potępiły zachowanie nieznanych sprawców, którzy przeprowadzili atak na polską szkołę. Z sąsiedniego budynku obrzucili szkołę kamieniami i różnymi innymi przedmiotami, jakie wpadły im w ręce.

„Mer Lwowa Andrij Sadowyj domaga się natychmiastowej reakcji organów ścigania i ukarania sprawców.” – poinformowała o incydencie służba prasowa Lwowskiego Urzędu Miasta. Podkreślono, że Sadowyj odbył już w tej sprawie rozmowę telefoniczną z szefem policji we Lwowie.

„Funkcjonariusze przeprowadzają inspekcję terenu w celu odnalezienia osób naruszających prawo i porządek. Tych ludzi należy pociągnąć do odpowiedzialności.” – podkreślił polityk komentując atak na polską szkołę.

W rozmowie z portalem zaxid.net dyrektorka szkoły Łucja Kowalska zdradziła, że przez 20 lat, odkąd pracuje w tej szkole, podobne zdarzenie nie miało miejsca.

WP.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. FAJNA SPRAWA ,,,, Zamknac granice i nie wypuszczac nikogo z ukry do polski jak im zle to sie nigdy nie cywilizuje w polsce pracuja w polsce sie studiuja w polsce sie ucza w szkolach srednich w polsce mieszkaja nikt ich nie rusza nic nie mowi a we polskim lwowie takie rzeczy robia mer lwowa tez jest dobry zawsze w szmatach banderowskich ubrany zamknac nie wpuszczac to niech sie gotuja w banderowskim kotle jak kura na rosoly to pozniej ochlona a z drugiej strony putin ich tam wycywilizuje ,,, bo polacy sie tam babraja w ich merdzie ,,, a po co to polsce potrzebne ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*