Terlecki o emeryturze Kaczyńskiego. Wiemy, jaka jest prawda

o emeryturze Kaczyńskiego

Czy Prezes PiS pójdzie na emeryturę? – Jarosław Kaczyński jest najważniejszą osobą, która spaja nasze środowisko; nikt z nas nie wyobraża sobie, że mógłby pójść na emeryturę – mówił w piątek szef klubu PiS Ryszard Terlecki. – Następna kadencja „z pewnością” będzie pod przewodnictwem Kaczyńskiego – podkreślił.

W połowie lipca Kaczyński wziął udział w pikniku rodzinnym w mazowieckiej miejscowości Kuczki-Kolonia, w gminie Gózd, gdzie zaciekle zajadał się słodkimi racuchami. Na imprezie zasugerował, że… może przejść na emeryturę. – Wierzę, że za cztery lata ktoś, kto będzie stał w tym miejscu – bo ja już swoje lata mam, więc to pewnie nie będę ja – będzie mógł powiedzieć: „kolejny raz dotrzymaliśmy słowa” – mówił wówczas prezes PiS.

Terlecki odniósł się do tych słów w piątek w TVN24. – Prezes lubi nas tak czasem straszyć. My już trochę jesteśmy do tego przyzwyczajeni, więc traktujemy to z uśmiechem – podkreślił. – Oczywiście nikt z nas nie wyobraża sobie, że prezes mógłby pójść na emeryturę. Z pewnością nie pójdzie po wyborach, a co będzie za 10, 20 lat to zobaczymy – zaznaczył.

Jak oświadczył szef klubu PiS, następna kadencja „z pewnością” będzie pod przewodnictwem Kaczyńskiego. Na pytanie, czy prezes „kokietuje”, Terlecki odparł: – Lubi sobie czasem tak z nas żartować.

Dopytywany, czy może próbuje w ten sposób wyczuć, kto podniesie palec, aby go zastąpić, szef klubu PiS, powiedział, że „nikt (go) nie podniesie”. – Jesteśmy przekonani, że jest taką najważniejszą osobą, która spaja nasze środowisko – podkreślił Terlecki.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński urodził się 18 czerwca 1949 w Warszawie. W tym roku skończył 70 lat.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*