„Polacy stali się zakładnikami nieprzemyślanej polityki Warszawy”

wojska USA Polska

Polacy są zakładnikami nieprzemyślanej polityki ze strony swoich przywódców, którzy nie rozumieją, że w przypadku kontruderzenia, kraj może stać się jednym z jego głównych celów.

Amerykańskie wojska zostaną rozmieszczone w sześciu punktach na terytorium Polski, przede wszystkim w pobliżu wschodniej granicy – poinformował w poniedziałek na antenie Polskiego Radia minister Obrony Narodowej Polski Mariusz Błaszczak.

Wcześniej poinformowano, że Stany Zjednoczone i Polska uzgodniły dyslokację na polskim terytorium eskadry amerykańskich dronów zwiadowczych MQ-9, Stany Zjednoczone zamierzają również zwiększyć liczebność swoich żołnierzy o 1 tysiąc – obecnie w Polsce stacjonuje 4,5 tysiąca amerykańskich wojskowych.

Polacy w tej sytuacji są zakładnikami źle pojmowanej polityki ze strony swoich przywódców. Polska musi zrozumieć, że w przypadku kontruderzenia staje się jednym z głównych celów.

Wcześniej prezydent USA Donald Trump powiedział, że Polska kupi do 35 egzemplarzy samolotów F-35.

W marcu szef Ministerstwa Obrony Polski podpisał plan modernizacji technicznej sił zbrojnych kraju do 2026 roku. W ramach tego programu Polska planuje zakup 32 amerykańskich samolotów wielozadaniowych piątej generacji.

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. A kto to będzie ich utrzymywał i płacił podatki ? żeby im przytulić nieba a jak coś będzie nie tak to uciekną jak zrobili z Ukrainą .W Polsce tylko Polskie wojsko jak maja zarabiać to Polacy i utrzymywać swoje rodziny nie dawać kasę dwa razy większą i obcych utrzymywać najemników i ich rodziny .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*