Masakra w centrum Berlina! Sygnały lekceważyli wszyscy…

Do niebezpiecznych starć doszło w Berlinie na Alexanderplatz. Początkowo nic nie zwiastowało problemów, gdyż miało to być tylko spotkanie sympatyków dwóch YouTuberów. Jak widać teraz wojna kulturowa rozrywa się również w internecie. O co chodzi?

Obaj twórcy są idolami tureckiej i arabskiej społeczności. Tym razem postanowili publicznie rozpętać burzę i tym sposobem wywołać niebezpieczne uliczne walki w których ostatecznie udział wzięło… 400 osób! Bardzo szybko na miejscu pojawiło się 100 funkcjonariuszy, jednak i tak mieli spory problem aby zapanować nad rozwścieczonym tłumem. Musieli użyć między innymi gazu łzawiącego.

18-letni  Youtuber „ThatsBekir” z jednej strony, berliński twórca 18-letni „Bahar al Amood”z drugiej

„Obraziłeś moją rodzinę. To już nie jest zabawne Habibi. Chodzi o honor – powiedział Al Amood do Bekira. Zaraz potem rozpętało się piekło. Ludzie rzucili się na siebie w dzikim szale.

Pomimo tego, że początek awantury był relacjonowany w sieci, nie wiadomo dokładnie kto zaczął ponieważ w odpowiednim momencie zarówno jeden jak i drugi twórca przestali filmować.

Kurdyjski Youtuber „ThatsBekir” ma ponad 260 000 fanów na, a jego filmy obejrzano już w sumie ponad 20 milionów razy. Urodzony w Arabii Youtuber „Bahar al Amood” ma około 14 000 subskrybentów.

To bardzo niebezpieczne zjawisko, które jest ignorowane zarówno przez służby jak i opinię publiczną. Osoby takie jak twórcy internetowi, którzy gromadzą wokół siebie fanów mają bardzo duży wpływ na zachowania i kształtowanie opinii szczególnie wśród młodej społeczności.  Efekty takiego działania mogliśmy własnie obserwować na Alexanderplatz.

Walki na ulicach Berlina. 400 agresywnych osób

Około 400 dzieci i młodzieży zebrało się w czwartek o godzinie 17:00 na spotkaniu fanów w Stuttgarcie. Bilans sporu: 100 funkcjonariuszy w akcji, 13 spraw karnych, dziewięć aresztowań, sześć osób poszkodowanych. Zabezpieczono również dużą ilość noży i innych ostrych narzędzi jakimi walczyli młodzi ludzie.

WLOCIE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*