Obywatel dopadł Kaczyńskiego i powiedział mu to w twarz! Szef PiS w tarapatach

Kaczyński

Kaczyński spotkał się dziś ze swoim największym przeciwnikiem Lechem Wałęsą w gdańskim sądzie. Obaj politycy odpowiadali na pytania sędziów w sprawie z powództwa prezesa PiS przeciw założycielowi „Solidarności”. Zanim rozpoczęto rozprawę, jeden z obecnych na miejscu obywateli rozwścieczył szefa Zjednoczonej Prawicy. Jak podaje portal wp.pl mężczyzna to prawdopodobnie zwolennik Lecha Wałęsy. Kaczyński zdecydował się pozwać Wałęsę za wielokrotnie powtarzane słowa o tym, że winnym katastrofy smoleńskiej jest właśnie prezes Prawa i Sprawiedliwości. Były Prezydent RP utrzymuje, że w czasie lotu na uroczystości 70. rocznicy mordu katyńskiego, Lech Kaczyński otrzymał od brata telefon z poleceniem lądowania za wszelką cenę, co miało być powodem tragedii. Rozprawa w tej sprawie przed sądem w Gdańsku rozpoczęła się dziś o 10:00. Sąd nakłaniał zwaśnione strony do ugody, lecz przez dwie godziny nie udało się doprowadzić do żadnego porozumienia. Z tego powodu rozprawa potoczyła się dalej, w kierunku pożądanym przez Jarosława Kaczyńskiego.

– Pozwany wielokrotnie twierdził, że ja rozmawiałem w trakcie lotu z moim bratem i „wydałem polecenie”, żeby lądował za wszelką cenę. Chciałem oświadczyć, że nigdy takiego polecenia nie wydawałem. W ogóle nie byłem w stanie wydawać mojemu bratu żadnych poleceń. Nie na tym polegały nasze relacje. A w tej rozmowie jedynym tematem była sprawa stanu zdrowia mojej mamy, przy czym brat mnie poinformował, że nie ma sytuacji zagrożenia i w związku z tym nie muszę zaraz jechać do szpitala – powiedział przed sądem szef PiS.

Kaczyński rozwścieczony przez obecnego na miejscu obywatela

Zanim jednak głowa koalicji rządzącej Polską i była głowa państwa starli się w sądzie, przed salą doszło między nimi do gorącej wymiany zdań. Wałęsa powiedział do Kaczyńskiego, że ten „jest jego wielkim błędem” z zachowaniem jednak zwrotu „Pan”, a obrażony odwdzięczył się tym samym. Później do rozmowy włączył się obecny na miejscu zwolennik Lecha Wałęsy, który zauważył, że pozywający go polityk nabija się z noszonej przez niego bluzy z napisem „Konstytucja”. Mężczyzna natychmiast podjął temat i zwrócił się do Kaczyńskiego w następujący sposób: „Z czego się pan Jarek śmieje?”.

Tak ciepły i poufały, lecz ironiczny ton nie spodobał się Kaczyńskiemu, który błyskawicznie odpowiedział, że „Jarkiem to był 40 lat temu”. – A jak mam mówić: panie prezesie? Nie jestem w tej partii. Ja sobie będę mówił, proszę pana, to wolny kraj […] To pan nie słucha – odpowiedział na to mężczyzna. Wówczas poirytowany ciągnącą się rozmową i poprosił obecnych przy nim policjantów o pomoc. Mundurowi nie odpowiedzieli jednak na jego rozpaczliwy apel. – Jesteście z policji, tu się dzieją rzeczy, które nie powinny się dziać, a państwo nie interweniują – powiedział Kaczyński. Wtedy także i Wałęsa włączył się do dyskusji, uderzają w swojego przeciwnika. – Pewnych rzeczy się nie rusza, bo to śmierdzi – usłyszeliśmy na chwilę przed otwarciem drzwi sali rozpraw.

https://twitter.com/bimbol_jg/status/1065551570228690944?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1065551570228690944&ref_url=https%3A%2F%2Fpikio.pl%2Fkaczynski-nie-wytrzymal-pytan-obywatela%2F

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*