Pułkownik pedofil na wolności!

Pułkownik Robert O., były już szef sztabu wielonarodowej dywizji NATO, przyłapany w Grudziądzu (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie umówił się na seks oralny z 14-latką, nie posiedział długo w areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty, wpłacił 5 tys. zł kaucji i odjechał z miasta autem, w którym chciał wykorzystać seksualnie dziecko.

Ta historia wyszła na jaw dzięki internetowemu łowcy pedofilów. Wytropił on Roberta O., który zamieścił w sieci anons o poszukiwaniu młodych dziewczyn do intymnych spotkań. Odpowiedział, podając się za 14-latkę, a potem umówił się z Robertem O. w Grudziądzu pod mostem. Za seks oralny z 14-latką wojskowy miał zapłacić 500 zł. Ale w umówionym miejscu – oprócz podstawionej przez policję Kamili – czekali na niego mundurowi.

Pułkownik został aresztowany i noc spędził na policyjnym dołku. Zabezpieczono też jego telefon komórkowy i komputer. To nie był jednak koniec problemów 52-letnigo wojskowego. Następnego dnia rano sprawę przejęła żandarmeria, a on decyzją Ministra Obrony Narodowej został zdjęty ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej.

– Niestety został wypuszczony z aresztu. Na swój proces będzie czekał na wolności, a w tym czasie może dalej umawiać się z nieletnimi. Dla mnie to skandal – mówi łowca pedofilów, który zdemaskował pułkownika. Wcześniej Robert O. usłyszał zarzut nakłaniania osoby małoletniej poniżej lat 15 do obcowania płciowego. – Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat trzech – dodał Marcin Licznerski z Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!