Kolejne zdarzenie drogowe z udziałem wozu amerykańskiej armii. Wyciek paliwa. ZAGROŻENIE ekologiczne?

Tym razem wojskowy pojazd uderzył w barierę w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie). – Ciężarówka nie wyrobiła się na zakręcie. Polskie drogi są naprawdę dobre, ale odrobinę za wąskie – mówił obecny na miejscu żołnierz amerykańskiej armii. Pierwszą informację o niedzielnym zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

„W Gorzowie Wielkopolskim amerykański wóz wojskowy nie wyrobił się na zakręcie. Oj ciasne dla nich te nasze drogi” – napisała w niedzielę na Kontakt 24 Ania, która przesłała nam zdjęcia.

Policja potwierdziła informację o zdarzeniu. Jak powiedział nam st. sierż. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, pojazd uderzył w barierę na ul. Sulęcińskiej. – W zdarzeniu nie brały udziału inne pojazdy – podkreślił policjant. – Sprawę przejmie Żandarmeria Wojskowa – dodał.

Wyciek paliwa

Na miejscu pojawiły się również trzy zastępy straży pożarnej.

– Doszło do kolizji pojazdu wojskowego wojsk NATO. W wyniku uderzenia pojazdu o barierę, nastąpiło rozszczelnienie zbiornika paliwa – mówił st. asp. Bogdan Grabowski ze straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

„Polskie drogi są naprawdę dobre, ale…”

O zdarzeniu wypowiedział się jeden z amerykańskich żołnierzy, który podróżował wozem. – Wracaliśmy do bazy, ciężarówka nie wyrobiła się na zakręcie, w ten sposób doszło do wypadku. Polskie drogi są naprawdę dobre, ale są odrobinę za wąskie – mówił Pierce Bak z US Army.

TVN24.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*