Syn profesora Mariana Zembali komentuje śmierć ojca. „Trzeba zbadać wszystkie wątki”

– Jakoś się trzymamy – powiedział w wywiadzie dla „Super Expressu” prof. Michał Zembala, syn zmarłego niedawno słynnego kardiochirurga. Prof. Marian Zembala został znaleziony martwy w swoim domu w ubiegłą sobotę. Wstępne wyniki sekcji zwłok potwierdziły, że przyczyną śmierci było utonięcie.

– Teraz najważniejsze jest wyjaśnienie spraw, które mogły do tego doprowadzić… Wszystkie wątki muszą zostać zbadane – powiedział „Super Expressowi” prof. Michał Zembala.

Niedługo po ogłoszeniu śmierci słynnego lekarza jego syn w poruszającym wpisie na Facebooku prosił ojca o wybaczenie. „Dziś, proszę tego samego Boga o wybaczenie, ze nie dał mi tyle sił, by pomoc Tobie” – czytamy w poście, który był odpowiedzią na wiadomość, jaką zostawił dla niego ojciec.

W ostatniej wiadomości prof. Marian Zembala napisał do syna: „Michaś, proszę Boga, aby Twój trud, poświęcenie wspierał i umacniał w działaniu. Z Bogiem, synu. Dziękuję bardzo za wszystko, co robisz”.

Prokuratura we wtorek otrzymała   wstępne wyniki sekcji zwłok   , które potwierdziły wcześniejsze hipotezy śledczych. Ciało znanego lekarza   znaleźli jego bliscy w ubiegłą sobotę w basenie w jego domu w Zbrosławicach niedaleko Tarnowskich Gór   . Profesor Marian Zembala miał 72 lata.

– Potwierdzone zostały wstępne hipotezy, że śmierć nastąpiła wskutek utonięcia – powiedziała PAP prokurator rejonowa w Tarnowskich Górach Anna Szymocha-Żak. Sekcję zwłok przeprowadzono we wtorek w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach.

Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Tarnowskich Górach śledztwo zostało wszczęte pod kątem art. 151 Kodeksu karnego. Przepis ten mówi o namawianiu lub udzieleniu pomocy w popełnieniu samobójstwa. Jak zaznaczają śledczy, to standardowa kwalifikacja w przypadku wyjaśniania okoliczności samobójstw. – Nic nie wskazuje, żeby ktoś pomógł panu profesorowi targnąć się na własne życie – podkreśliła prokurator Szymocha-Żak.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, odczuwasz lęk i smutek, masz myśli samobójcze — nie czekaj, zadzwoń pod jeden w numerów pomocowych dostępnych bezpłatnie i czynnych całą dobę, 7 dni w tygodniu:

800 70 22 22  – Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym

 800 12 12 12 – Wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysowej – infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów

 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

 112 – W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia

ONET.PL

Więcej postów