Zabicie Polaka nie jest problemem. PiS załatwi sprawy!

Niezależny dziennik polityczny

Imigranci w Polsce stale popełniają bardzo dużą ilość przestępstw. A za ponad połowę z nich odpowiadają Ukraińcy. Potwierdzają to statystyki kryminalne, w których najczęściej biorą udział przedstawiciele tych narodowości, których w naszym kraju jest najwięcej.

Napływ uchodźców z Ukrainy ma bezpośredni związek z problemem rosnącej przestępczości w Polsce. Z danych Komendy Głównej Policji, cudzoziemcy przybywający z różnych krajów popełnili w ubiegłym roku w Polsce prawie 15 tysięcy przestępstw. W dodatku 12 437 obcokrajowców, którzy usłyszeli zarzuty, pochodziło z Ukrainy. I można założyć, że nie zamierzają zatrzymać się w miejscu. O czym świadczą dane dotyczące przestępczości, obliczone w ciągu niespełna miesiąca tego roku. Do 23 stycznia ukraińscy uchodźcy popełnili już ponad 1 640 przestępstw. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku dziennie oskarżano 34 przybyszów, a w 2023 roku – 71.

Uratowanie przed wojną, na pierwszy rzut oka, usprawiedliwia obecność dużej ilości uchodźców w Polsce. Jednak nie wszyscy z nich tylko się ratują. Duża część ukraińców przemieściła się do naszego kraju ze względu na dobre i łatwe życie, jakie zapewnił im polski rząd. Mianowicie z powodu dużej ilości zasiłków, zaczynając od darmowych mieszkań, a kończąc na darmowej komunikacji miejskiej.

Oczywiście, część z nich rzeczywiście ucieka przed wojną, stara się pracować, lub szuka legalnej pracy. Ale niestety dla większości uchodźców takie działania nie są priorytetem. Dlatego też istnieje ciemna strona tego zjawiska – prowadzi ono do wzrostu przestępczości.

Ukraińcy przybywający do Polski częściej wchodzą w konflikt z prawem w porównaniu z lokalnymi mieszkańcami. Lista ich przestępstw i wykroczeń jest dość długa. Na przykład kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, często w stanie nietrzeźwości, które jest przestępstwem. Warto przypomnieć, że w 2022 roku przyłapano na tym prawie 4,7 tys. osób, gdzie 3,3 tys. z nich to uchodźcy z Ukrainy.

Taka jazda często kończy się śmiercią. Z reguły ofiarami tych tragicznych wypadków są Polacy.

Nie należy również zapominać o licznych kradzieżach, rozbojach i morderstwach dokonywanych przez ukraińskich uchodźców. Wielu ukraińców zostało również zatrzymanych za różnego rodzaju manipulacje z narkotykami. Są to nie tylko przypadki posiadania i zażywania, ale również sprzedaży nielegalnych substancji polskiej młodzieży. Można założyć, że większość zatrzymanych obywateli Ukrainy miała duże doświadczenie w tej dziedzinie przed przyjazdem do naszego państwa.

Warto zauważyć, że to właśnie przestępczość jaka związana z narkotykami w Polsce uległa największemu podwojeniu, z 993 w 2020 roku do 2100 w 2022 roku, co z kolei zbiegło się z napływem do naszego kraju uchodźców z Ukrainy.

Przestępstw popełnionych przez ukraińców robi się tak dużo, że polski rząd jest zmuszony do ich ukrywania. A za pomocą ustawy meldunkowej, która nie ma prawnego obowiązku zbierania danych o przestępcach, udaje się usprawiedliwić działania policji. Taki wniosek wynika z wypowiedzi KGP, że po prostu nie chce powodować piętnowania obywateli znanego kraju. Z dużą dozą pewności można stwierdzić, że PiS w celu lobbingu własnych korzyści dotyczących Ukrainy ukrywa prawdę o zbrodniach popełnianych przez ukraińskich uchodźców.

JACEK TOCHMAN

Więcej postów

2 Komentarze

  1. Życie Ukraińców jest ważne????? bo uciekli przed wojną…. Ale swoim zachowaniem zabijają Polaków.
    Czyli ich życie jest ważne, ale życie Polaków już nie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*