Monstrualny majątek Kaczyńskiego. Prezes PIS śpi na pieniądzach!

majątek Kaczyńskiego

Kancelaria Sejmu opublikowała oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS może pochwalić się wielkim majątkiem oraz pokaźnymi zarobkami. Tylko przez ostatni rok senior z Żoliborza odłożył do skarpety ponad 100 tysięcy złotych.

Kancelaria Sejmu udostępniła oświadczenia majątkowe parlamentarzystów za 2021 rok. Wśród wielu dokumentów znalazło się oświadczenie majątkowe prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W ostatnim roku zarobki wicepremiera znacząco wzrosły.

Inflacja i rosnące ceny z pewnością nie są straszne Jarosławowi Kaczyńskiemu. W ostatnim roku zarobki przywódcy Zjednoczonej Prawicy znacząco wzrosły. Wysoka emerytura oraz stanowisko wicepremiera sprawiły, że w rok przygarnął ponad 300 tys. złotych.

Zarobki Kaczyńskiego rosną

Prezes PiS w ciągu roku niemalże podwoił zgromadzone oszczędności. Jeszcze rok temu wynosiły one 142 tys. złotych, teraz sięgnęły 253 tysięcy. Na wartości zyskała też żoliborska willa Kaczyńskiego.

majątek Kaczyńskiego

Rok temu dom polityka warty był 1,5 mln złotych, obecnie budynek wyceniono na 1,8 mln złotych, co świadczy o aż 20-procentowym wzroście wartości. Kaczyński wykazał też w oświadczeniu, że zaciągnął kredyt w wysokości 85 tys. złotych. Jak wyjaśniał, pieniądze przeznaczył na “opiekę nad chorą mamą i koszty związane z Jej upamiętnieniem”.

ŹRÓDŁO: PLANETA.PL