Atak na biuro posła PiS. Na drzwiach pojawił się wulgarny napis

Atak na biuro poselskie polityka PiS. Na drzwiach budynku w Głogowie, w którym mieści się biuro poselskie Wojciecha Zubowskiego z Prawa i Sprawiedliwości, wymalowano wulgaryzmy i krzyż. Zniszczono też zamek. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

Podkomisarz Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji poinformował, że zgłoszenie o zniszczeniu mienia dotarło do policjantów już w piątek.

– Grupa dochodzeniowa była na miejscu i zabezpieczyła ślady oraz dowody w sprawie tego zniszczenia mienia. Poszukujemy osoby lub osób, które mogły to zrobić. W zależności od naszych ustaleń będziemy podejmować dalsze kroki w tym postępowaniu – powiedział policjant zajmujący się sprawą.

Lokalny portal myglogow.pl, przekazał, że na drzwiach do biura poselskiego napisano wulgaryzmy („J***ć PiS) i namalowano krzyż. Zarządca budynku poinformował, że do zamku w drzwiach budynku wpuszczono klej i konieczna była wymiana wkładki, ponieważ do swoich biur nie mogli się dostać wszyscy najemcy.

Do incydentu nie chciał się odnieść poseł Wojciech Zubowski. Polityk wyjaśnił jedynie w rozmowie z Interią, że wandal, który zakleił zamek spowodował, że do pracy w korytarzu na pierwszym piętrze nie mogli dostać się pracownicy kilku innych biur, które mają tam siedziby. Biuro poselskie było w piątek nieczynne.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!