Kwaśniewski UJAWNIŁ, o czym rozmawiał z Kaczyńskim. Ważne ustalenia

Kwaśniewski Kaczyńskim

W 2005 roku odbyły się wybory prezydenckie, który wygrał Lech Kaczyński. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości pokonał wówczas Donalda Tuska i objął urząd tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Dwa miesiące wcześniej nowy prezydent odbył ważną rozmową z Aleksandrem Kwaśniewskim. Zapraszamy na kolejny tekst z cyklu „Retro Express”.

Po dziesięciu latach prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, w 2005 roku odbyły się kolejne wybory prezydenckie. Sondaże wskazywały, że po zwycięstwo sięgnie Donald Tusk, polityk Platformy Obywatelskiej. Polacy zdecydowali jednak inaczej – następcą Kwaśniewskiego w Pałacu Prezydenckim został Lech Kaczyński, na którego w drugiej turze zagłosowało ponad 54% obywateli. Jak miało wyglądać przekazanie władzy i kluczy do siedziby na Krakowskim Przedmieściu? Dzień po wyborach urzędujący prezydent oraz prezydent-elekt ustalili pierwsze szczegóły. Aleksander Kwaśniewski opowiedział o tym w rozmowie w RMF FM. Politycy rozmawiali przez telefon, a ówczesny prezydent przyznał, że złożył gratulacje swemu następcy. – Rozmawialiśmy o tych dwóch miesiącach do inauguracji. To była kurtuazyjna rozmowa, ale umówiliśmy się także na spotkanie, by można było znaleźć więcej czasu, by porozmawiać o szczegółach; o pewnych informacjach, które przyszły prezydent powinien mieć, a które niekoniecznie można znaleźć w gazetach – powiedział Kwaśniewski.

„Retro Express” to cykl tekstów poświęcony ważnym wystąpieniom, archiwalnym wywiadom, ciekawostkom o Wojciechu Jaruzelskim, Lechu Wałęsie, Aleksandrze Kwaśniewskim, Lechu Kaczyńskim oraz o Bronisławie Komorowskim. Szukajcie na stronie internetowej „Super Expressu”.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*