Ostatnia rozmowa braci Kaczyńskich. Pan Jacek zdradził, co mu ujawnił Jarosław po katastrofie smoleńskiej. MOCNE!

Ostatnia rozmowa braci Kaczyńskich

Zupełnie niespodziewanie do debaty publicznej powrócił temat ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich. Wszystko za sprawą rosyjskiej prokuratury, która złożyła wniosek o udostępnienie jej zapisu. Ta sprawa od lat budzi emocję, ale do tej pory niewiele o tym mówiono. Pan Jacek zdradził, że był jednym z pierwszych dziennikarzy, którzy robili wywiad z Jarosławem Kaczyńskim po katastrofie smoleńskiej. Teraz ujawnił, co powiedział mu prezes PiS. Mocne!

Ruch prokuratury rosyjskiej wywołał spory niepokój w obozie PiS. Śledczy bowiem poprosili o zapis rozmowy braci Kaczyńskich sprzed katastrofy smoleńskiej. „Z uwagi na fakt, że informacje te wymagają oceny przez rosyjskich śledczych, strona polska została poproszona o sporządzenie fonogramu i stenogramu rozmowy telefonicznej” – czytamy w komunikacje rosyjskiej prokuratury. Już po prośbie naszych wschodnich sąsiadów z pomocą Rosjanom przyszedł dziennikarz Jacek Nizinkiewicz, który obecnie pracuje w „Rzeczpospolitej”. – Byłem jednym z pierwszych dziennikarzy, który robił wywiad z Jarosławem Kaczyńskim po katastrofie smoleńskiej. Prezes przyznał, że nie naciskał na brata, żeby tupolew lądował. Nie ma co wierzyć w dobre intencje Rosji, ale dla jasności lepiej żeby zapis rozmowy braci został upubliczniony – stwierdził na Twitterze pan Jacek.

W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób, w tym: para prezydencka Lech i Mara Kaczyńscy, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski i wielu czołowych polskich polityków, duchownych i wojskowych. Katastrofa pod Smoleńskiem miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*