Policja zatrzymała oszustów działających metodą „na policjanta” i odzyskała 23 tys. zł

W policyjną zasadzkę wpadło dwóch mężczyzn, którzy metodą „na policjanta” oszukali seniorkę. Obaj zostali zatrzymani w momencie, gdy kobieta przekazywała im pieniądze.

Jak powiedziała komisarz Marta Sulowska z wolskiej komendy policji, do 80-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta.

– Przekonywał ją, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosił, aby mu w tym pomóc. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki. Jak wyjaśniał swojej rozmówczyni, dzięki temu policjanci będą mogli zatrzymać prawdziwych przestępców oszukujących starsze osoby – relacjonowała policjantka.

Seniorka przekonana, że pomaga funkcjonariuszom poszła się do banku, gdzie dostała kredyt. W tym czasie wolscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu uzyskali informację, że przy ulicy Żywnego może dojść do przekazania pieniędzy oszustom. Zorganizowali tam zasadzkę.

Po godz. 13 w miejsce wskazane przez oszustów przyszła 80-latka, która przekazała im gotówkę. – Do akcji wkroczyli wolscy operacyjni. Jeden z mężczyzn próbował ratować się ucieczką. W ręku trzymał ponad 23 tysiące zł. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany, a pieniądze zostały w całości odzyskane – powiedziała Sulowska.

Wspólnik zatrzymanego próbował odjechać audi, ale policja mu to uniemożliwiła. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy i usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Podczas przeszukania mieszkania należącego do jednego z nich, policjanci zabezpieczyli kilka tabletek substancji psychotropowej. Właściciel odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze ustalili również, że drugi z zatrzymanych był notowany za podobne przestępstwa oraz za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*