Trzaskowski zebrał niezbędne podpisy?!

Komitet Rafała Trzaskowskiego już uzbierał 100 tys. podpisów potrzebnych do zarejestrowania jego kandydatury w wyborach prezydenckich – dowiedział się nieoficjalnie Dziennik Gazeta Prawna. – Tempo w skali kraju mamy takie, że w jeden dzień zbieramy tyle, co w tydzień przy dotychczasowych kampaniach z różnych wyborów – deklarują politycy PO. – My mieliśmy tempo zbierania podpisów rzędu 100 tys. dziennie – odpowiada PiS.

Formalnie podpisy można zbierać od środy po południu, gdy ukazało się postanowienie marszałek Sejmu Elżbiety Witek w sprawie zarządzenia wyborów na 28 czerwca. Zgodnie z kalendarzem wyborczym komitety nowych kandydatów – w tym Rafała Trzaskowskiego – muszą zebrać minimum 100 tys. podpisów do 10 czerwca. To rekordowo krótki czas na tę procedurę, wynikający z faktu, że cały kalendarz wyborczy jest odpowiednio skrócony, by wybory mogły odbyć się w czerwcowym terminie.

 Podpisy są, ale nieoficjalnie  Z nieoficjalnych informacji DGP wynika, że komitet Trzaskowskiego już uzbierał wymaganą prawem wyborczym liczbę podpisów, a to, co dzieje się wokół sprawy teraz, to już tylko pokaz politycznej siły, a nie wyścig z czasem. – W samej Warszawie zebraliśmy już kilkadziesiąt tysięcy podpisów. A na podstawie danych z kilku regionów widać, że przebiliśmy pułap 100 tys. – zdradził DGP informator z otoczenia kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Na stronie internetowej trzaskowski2020.pl na razie widnieje informacja, że uzbierano 48 378 podpisów, czyli prawie połowę wymaganego limitu. Tyle że, są to podpisy zweryfikowane i fizycznie zwiezione do centrali, zaś dane z regionów spływają w wolniejszym tempie. Sztab też niespecjalnie ma powody, by te dane na bieżąco aktualizować. – Wszyscy wiedzą, że zbiera się do 100 tys. plus ewentualnie 20-30 tys. zapasu. Jeśli już teraz pokażemy, że mamy wszystko dopięte, może się pojawić demobilizacja wśród wyborców. Dlatego chcemy podtrzymać obecną atmosferę. Ludzie się organizują, dzwonią, pytają. Dawno nie widzieliśmy takiego zrywu – przekonuje współpracownik Rafała Trzaskowskiego.

 Wyścig nawet w tempie zbierania  Zbieranie podpisów komentuje rzecznik Platformy, poseł Jan Grabiec. – Oficjalnie nie mogę potwierdzić innej liczby niż to, co jest na stronie internetowej. Ale rzeczywiście zbiórka idzie jak burza, mamy optymistyczne deklaracje płynące z regionów, fizycznie tych podpisów nie mamy jeszcze w centrali – mówi Grabiec. – Tempo w skali kraju mamy takie, że w jeden dzień zbieramy tyle, co w tydzień przy dotychczasowych kampaniach z różnych wyborów – dodaje poseł.

Nie trzeba było długo czekać także na komentarz ze strony polityków PiS. – My mieliśmy tempo zbierania podpisów rzędu 100 tys. dziennie i to w momencie, gdy zbieranie było utrudnione przez pandemię. W sumie uzbieraliśmy wtedy ponad 2 miliony podpisów – twierdzi Krzysztof Sobolewski, przewodniczący komitetu wykonawczego PiS.

Tragedia na Kaszubach. W środę późnym wieczorem w Łyśniewie Sierakowickim (woj. pomorskie) doszło do nieszczęśliwego wypadku. W trakcie prac polowych niespełna dwuletnie dziecko wpadło pod koła ciągnika. Maszynę prowadził ojciec chłopca. Śmigłowiec LPR przetransportował dziecko do jednego ze szpitali w Gdańsku. Jego stan jest bardzo ciężki.

Narodziny Lilianki Olszewskiej, córki Agaty Mróz i Jacka Olszewskiego, to dla wielu symbol bezgranicznej matczynej miłości i poświęcenia. Mama dziewczynki, jedna z najbardziej utalentowanych polskich siatkarek, odmówiła leczenia, które mogłaby zaszkodzić jej dziecku. 26-latka zmarła dwa miesiące po porodzie. Od jej tragicznej śmierci minęło już 12 lat…

Niewinna zabawa dwóch braci z Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie) skończyła się nieszczęściem. Chłopcy wraz z rodzicami wyjechali na działkę do nieodległej miejscowości Krępiny. W oddalonej od kilkaset metrów skarpie 6- i 10-latek chcieli zbudować swoją bazę. Chłopcy drążyli tunel, kiedy ziemia osunęła się na starszego z braci. 6-latek natychmiast pobiegł po pomoc. Na miejsce jako pierwszy przybiegł ojciec chłopców, który gołymi rękami odkopywał syna spod zwał piasku, a potem go reanimował. 10-latek trafił do szpitala. W jakim jest stanie i jakie są rokowania?

To straszna tragedia. W maleńkiej podlubelskiej wsi Brzeziny młoda kobieta (27 l.) postrzeliła z broni myśliwskiej własną córeczkę (4 l.). Do niekontrolowanego wystrzału doszło podczas czyszczenia strzelby. Ranna została dziewczynka i mężczyzna, który pracował w gospodarstwie. Stan dziecka jest bardzo poważny. Jeden z odłamków trafił tuż obok serca.

Nie żyje Chris Trousdale, członek znanego amerykański boysbandu Dream Street. Zmarł we wtorek wieczorem w szpitalu Burbank w Kalifornii w wyniku komplikacji po zakażeniu koronawirusem. Miał zaledwie 34 lata.

Prowadzenie programu realizowanego na żywo wymaga dużego doświadczenia, ale także niesłychanego wyczucia. Niejednokrotnie na wizji poruszane są bardzo poważne tematy, do których należy się odpowiednio przygotować. Po jednym z ostatnich wydań „Pytania na śniadanie” Ida Nowakowska i Łukasz Nowicki znaleźli się w ogniu ostrej krytyki. Czy prowadzący zbagatelizowali, a nawet wyśmiali problem depresji?

Ryszard Adamus († 66 l.) zmarł nagle w połowie maja. W czwartek 4 czerwca odbył się jego pogrzeb. W ostatniej drodze na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie zmarłemu producentowi muzycznemu towarzyszyła rodzina, znajomi i znani przyjaciele. „Króla dyskotek” pożegnali m.in. Andrzej „Piasek” Piaseczny”, Wojciech Gąssowski, Rudi Schuberth, Marek Sierocki, byli piłkarze Tomasz Iwan i Radosław Majdan oraz Rafał Maserak. Rodzina zmarłego prosiła o nie składanie kondolencji z uwagi na pandemię koronawirusa.

Marcin Z. z Tarnowa pozował do zdjęć z uśmiechem i chętnie tulił swoje córki. W oczach sąsiadów był dobrym mężem i troskliwym ojcem trójki dzieci. Jednak 39-latek skrywał drugą naturę. Był mściwy i nieustępliwy. Przed zabójstwem napisał o sobie w internecie: „Daję serce na tacy. Jeśli ktoś mnie oszuka, zjadam jego serce. Zazdrosny o kobietę i potrzebujący czułości”. Czy te słowa mogą być kluczem do rozwikłania zagadki, dlaczego poderżnął gardło żonie i najstarszej córce?

Do tej pory na całym świecie potwierdzono u prawie 6,6 mln osób zakażenie koronawirusem. Odnotowano ponad 388 tys. zgonów osób z COVID-19. Najwięcej przypadków zakażeń wykryto jak dotąd w Stanach Zjednoczonych. W Meksyku zanotowano w środę 1092 zgonów, najwięcej od początku pandemii w tym kraju. W Polsce od początku pandemii wykryto 25 048 zakażeń. Zmarło do tej pory 1117 osób.

Wiele wskazuje na to, że sprawa zaginięcia Madeleine McCann będzie miała niebawem swój finał. 3 czerwca policja ogłosiła, że osobą podejrzaną o udział w zbrodni jest 43-letni Niemiec Christian B. Mężczyzna odsiaduje siedmioletni wyrok za zgwałcenie turystki z USA. Powiązano go z Madeleine McCann po tym, jak powiedział znajomemu przy kieliszku, że wie, co się z nią stało. Wiadomo, że Christian B. to przestępca, który lubuje się w torturowaniu swoich ofiar.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*