Marszałek Senatu: Rafał Trzaskowski może zwyciężyć w pierwszej turze

Wierzę, że prezydent Trzaskowski może nawet zwyciężyć w pierwszej turze – powiedział w piątek w Szczecinie Tomasz Grodzki. Marszałek Senatu zachęcał do podpisywania list poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. Według ustaleń „Dziennika Gazety Prawnej” pod kandydaturą prezydenta Warszawy w ciągu dwóch dni zebrano wymagane 100 tys. podpisów.

Takiego entuzjazmu w różnych miejscach Polski od Podkarpacia po Pomorze dawno nie widzieliśmy – powiedział w piątek podczas konferencji prasowej w Szczecinie marszałek Senatu Tomasz Grodzki, dziękując za podpisy złożone na listach poparcia dla Rafała Trzaskowskiego. – To jest fala, która jest ciągle wznosząca – dodał.

Podkreślił, że kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta proponuje nową solidarność, nowy porządek, a także, że chce skończyć z podziałami na lepszy i gorszy sort, na chamską hołotę i morderców. – Prezydent Trzaskowski jasno pokazuje, że każdemu człowiekowi w Polsce i na świecie należy się taki sam szacunek, którego nie okazano George’owi Floydowi. My musimy pokazać, że należy się każdemu – od skromnego obywatela po największych przywódców – podkreślił Grodzki.

– Ta szansa, która się pojawia w tej chwili, a ja wierzę, że prezydent Trzaskowski może nawet zwyciężyć w pierwszej turze. To nie jest tylko walka o prezydenturę. To walka o przyszły kształt Polski i o to, czy będziemy żyć w kraju, który nie będzie podzielony i zostaną w nim zasypane rowy nienawiści, a pojęcie hejtera przejdzie do lamusa historii – podkreślił marszałek Senatu. Dodał, że Rafał Trzaskowski jako prezydent to wszystko przeprowadzi.

 Nieoficjalnie: Trzaskowski zebrał 100 tys. podpisów 

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*