Wymiana więźniów między USA i Iranem

W czwartek Iran uwolnił amerykańskiego weterana marynarki wojennej, po tym jak USA zezwoliły na wyjazd do Iranu Majidowi Taheriowi – poinformowała Agencja Prasowa Reuters.

Jak poinformowała  Agencja Prasowa Reuters  , w czwartek irańskie władze uwolniły Michaela White’a, amerykańskiego weterana marynarki wojennej, w ramach dwustronnej umowy Amerykanie zezwolili Majidowi Taheriowi, lekarzowi z podwójnym obywatelstwem na wyjazd do Iranu.

„Właśnie skończyłem rozmowę z byłym  amerykańskim zakładnikem Michaelem Whitem, który jest teraz w Zurychu po zwolnieniu z Iranu. Niedługo będzie w amerykańskim samolocie i wraca do domu..” – poinformował na Twitterze prezydente USA.

I just got off the phone with former American hostage Michael White, who is now in Zurich after being released from Iran. He will be on a U.S. plane shortly, and is COMING HOME… — Donald J. Trump (@realDonaldTrump)  June 4, 2020  

Zobacz też:  Chiny ugięły się pod naciskiem USA i dopuściły międzynarodowe loty do swojego kraju  

Prezydent Trump podziękował na Twitterze stronie irańskiej i zasugerował, że osiągnięcie porozumienia jest między tymi krajami jest możliwe. Zwrócił także uwagę na to, że od początku jego kadencji do Stanów Zjednoczonych wróciło już 40 zakładników.

…to the UNITED STATES! We have now brought more than 40 American hostages and detainees back home since I took office. Thank you to Iran, it shows a deal is possible! — Donald J. Trump (@realDonaldTrump)  June 4, 2020  

Zobacz też:  Były sekretarz obrony USA ostro skrytykował Trumpa – „Próbuje nas podzielić”  

Minister spraw zagranicznych Iranu Javad Zarif, oskarżył prezydenta Stanów Zjednoczonych, że porozumienie zostało osiągnięte mimo starań Trumpa, a nie dzięki nim. Przypomniał również, że Stany Zjednoczone zdecydowały się jednostronnie wyjść z porozumienia nuklearnego. Minister namawiał prezydenta do podjęcia kroków w celu przywrócenia umowy.

We achieved humanitarian swap *despite* your subordinates’ efforts,  @realDonaldTrump   And we had a deal when you entered office. Iran

Więcej postów