Najnowszy sondaż. Duda traci poparcie. Czas ucieka, cela czeka?

Prezydent Andrzej Duda zanotował duży spadek poparcia. Oddanie na niego głosu w wyborach prezydenckich zadeklarowało 39 proc. badanych – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar. To o 20 punktów procentowych mniej, niż przed miesiącem. Na drugim miejscu w sondażu znalazł się Rafał Trzaskowski, a na trzecim – Szymon Hołownia.

Mniej Polaków niż jeszcze miesiąc temu chce popierać Andrzeja Dudę w nadchodzących wyborach prezydenckich – pokazuje najnowszy sondaż przeprowadzony przez pracownię Kantar, którego wyniki przytacza RMF FM. Urzędujący prezydent i kandydat PiS zanotował duży spadek poparcia – oddanie na niego głosu zadeklarowało 39 procent badanych. To aż o 20 punktów procentowych mniej, niż w kwietniu, gdy głosy na Andrzeja Dudę chciało oddać 59 procent badanych.

Wybory prezydenckie. Duży cios dla Dudy. Wysoko Trzaskowski i Hołownia 

Na drugim miejscu sondażu znalazł się nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej, Rafał Trzaskowski – oddanie na niego głosu zadeklarowało 18 procent badanych. Trzecie miejsce zajmuje Szymon Hołownia z wynikiem 15 procent. Na czwartym miejscu znalazł się Krzysztof Bosak (8 proc. poparcia), a na kolejnych: Władysław Kosiniak-Kamysz (3 proc.), Robert Biedroń (2 proc.), Marek Jakubiak (2 proc.) i Stanisław Żółtek, na którego zagłosowałby mniej niż co setny badany.

12 procent badanych nie potrafiło odpowiedzieć, na którego z kandydatów oddadzą swój głos.

Badanie Kantar pokazało też, że wzięciem udziału w wyborach jest zainteresowanych więcej Polaków, niż przed miesiącem. Pójście do wyborczych urn zadeklarowało aż 78 procent respondentów.

– Trzeba podkreślić znaczący spadek rezultatu uzyskanego przez prezydenta Andrzeja Dudę – mówi cytowana przez RMF FM Urszula Krassowska z Kantaru, argumentując, że na tak duży spadek poparcia mógł mieć wpływ m.in. inny termin wyborów. – Gdy pytaliśmy o udział w wyborach korespondencyjnych 10 maja, to zmobilizowany był najbardziej elektorat obecnego prezydenta. Głosowanie w wyborach w perspektywie dwóch miesięcy zachęca zdecydowanie większą część Polaków – dodaje.

GAZETA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*