PANIKA wśród polskich żołnierzy. Zrezygnowali z udziału we współnych szkoleniach

PANIKA wśród polskich żołnierzy

Do tej pory w Polsce koronawirusa potwierdzono u 10 169 osób. 426 z nich zmarło (stan na 23 kwietnia). W ostatnich dniach liczba zakażeń drastycznie wzrosła. Już wkrótce w naszym kraju może pojawić się nowy epicentrum pandemii.

W regionie koszalińskim, w Drawsku Pomorskim, trwa koncentracja ogromnych ilości wojska. Wszystko z okazji gigantycznych ćwiczeń Defender Europe 2020.

Wojsko Polskie oraz oddziały armii sojuszniczych przeprowadzają serię ćwiczeń na poligonie Drawskim z wykorzystaniem sprzętu i amunicji bojowej. W okresie szkolenia 12 Brygada Zmechanizowana wraz z amerykańskimi żołnierzami z 2 Brygady (Spartan) 3 Dywizji Piechoty USA realizuje strzelania bojowe.

18 kwietnia po zakonczeniu współnych strzelań polski żołnierz z 12 Brygady Zmechanizowanej poczuł się źle. Został odizolowany i skierowany do lekarza. Poinformował, że ma duszności i bóle w klatce piersiowej. Niestety okazało, że ma koronawirus. W związku z tym inne osóby, który miały kontakt z chorym, poddane zostały obowiązkowej kwarantannie.

Zakażenie polskiego żołnierza SARS-CoV-2 wywołało panikę wśród jego kolegów z 12 BZ. Polacy odmówili brać udział we współnych szkoleniach z Amerykanami. Ta tragiczna sytuacja doprowadziła do tego, że polscy żołnierze oskarzyli kolegów z USA, że „przyjechali do Polski żeby szerzyć koronawirusa” i sugerowali zabrać „swoją zarazę do domu”.

Polacy apelowali równierz do dowódcy 12 Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Sławomira Dudczaka o ograniczenie ich udziału w manewrach wojskowych USA Defender Europe 2020 i przygotowaniu do manewrów „Anakonda 2020”.

„Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej mają bezpośredni kontakt z amerykańskimi żołnierzami i nie ma wiedzy o ich stanie zdrowia” – deklarował dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej.

„Na poligon przybyły dodatkowe pododdziały Żandarmerii Wojskowej. Funkcjanoriusze całkowicie kontrolują sytuację. Gen. bryg. Sławomir Dudczak został zawieszony w pełnieniu obowiązków.” – powiedział rzecznik prasowy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko st.chor.sztab. Marcin Czerwiński.

Komisja Ministerstwa Obrony Narodowej prowadzi śledztwo w sprawie ograniczenia udziału żołnierzy 12 Brygady Zmechanizowanej w manewrach Defender Europe 2020 i przygotowaniu do manewrów „Anakonda 2020”.

ŹRÓDŁO: ERIC ZUESSE, VERITYWEEKLY.COM

Przetłumaczył: MARCIN SZYMAŃSKI

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*