Poseł PiS zachęca do rodzinnych polowań: mają edukacyjny walor

Posłowie powiązani z Komitetem Krzewienia Tradycji Łowieckiej złożyli wniosek o zmianie przepisu, który zabrania udziału w polowaniach osobom poniżej 18. roku życia. Chodzi o tzw. polowania rodzinne. Poseł Dariusz Olszewski z PiS przekonywał z mównicy, że takie polowanie „ma walor edukacyjny i integracyjny”.

Według Posła PiS już sam fakt zajmowania się przez parlamentarzystów tym tematem świadczy o tym, że cieszy się on dużym poparciem. Olszewski podkreślał z mównicy, że myśliwi biorą udział w ochronie zwierząt, a myślistwo jest częścią kultury i tradycji polskiego społeczeństwa.

Według Dariusza Olszewskiego przepisy mówiące o tym, że w polowaniu nie mogą brać udział osoby poniżej 18 roku życia, należy zmienić „wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców”. Dodał też, że chodzi o „prawidłowy rozwój łowiectwa w Polsce”, a takie polowania mają „walor edukacyjny i integracyjny”.

 „Okrutne rytuały” 

W trakcie burzliwej dyskusji przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy byli przeciwni takim rozwiązaniom. Argumentowali, że dzieci nie powinny brać udziału – jak mówili – w takich barbarzyńskich, okrutnych rytuałach, jakimi są polowania. Dodawali, że najmłodsi powinni być chronieni przed przemocą.

Małgorzata Tracz (KO) przekonywała, że czwartkowa debata dotyczy tego, czy społeczeństwo akceptować będzie udział dzieci w „brutalnej rozrywce” rodziców, jakim są polowania. Według posłanki, dzieci należy chronić przed takim „okrutnym rytuałem”. Tracz powoływała się na artykuł konstytucji mówiący o zapewnieniu dzieciom ochrony przed okrucieństwem i przemocą.

Beata Maciejewska z Lewicy podkreślała, że jej klub mówi „nie” przemocy i będzie stał po stronie najsłabszych. Według niej projekt dot. polowań, tak jak projekt przepisów zaostrzający przepisy aborcyjne mają na celu „zamkniecie nas w lochach średniowiecza”.

 Duże poparcie społeczne 

Przedstawicieli PiS, Koalicji Polskiej PSL-Kukiz’15 czy Konfederacji wskazywali za to, że konstytucja gwarantuje rodzicom prawo do wychowywania ich dzieci zgodnie z własnym światopoglądem i powinni mieć oni prawo do przekazywania tradycji związanych np. z polowaniem.

Poseł Olszewski z PiS zwrócił uwagę, że projekt ws. polowań z udziałem dzieci cieszy się dużym poparciem społecznym, ponieważ podpisało go ponad 100 tys. osób.

– Należy jednocześnie zauważyć, że proponowane w tym zakresie zmiany projektu dotyczące wprowadzenia możliwości do wykonywania polowania w obecności bądź przy udziale dzieci do 18. roku życia za zgodą rodziców bądź opiekunów muszą bezwzględnie gwarantować dzieciom bezpieczeństwo w trakcie polowania, podczas którego muszą one pozostawać pod stałą i bezpośrednią opieką rodziców lub opiekunów prawnych – podkreślał.

Teraz możesz czytać FAKT bez wychodzenia z domu!   Pobierz najnowsze wydanie gazety i bądź zawsze na bieżąco.  

Koronawirus rozprzestrzenia się w Polsce. W kraju mamy 7202 osoby zakażone koronawirusem i 263 ofiary śmiertelnych. Do tej pory wyzdrowiało 618 osób. Epidemia uniemożliwiła nam spotkania z rodziną i znajomymi przy świątecznym stole. Czy udało nam się powstrzymać potrzebę kontaktu z najbliższymi i zdaliśmy ten ważny w dobie koronawirusa egzamin? „Jak Polacy przestrzegali zaleceń dotyczących ograniczenia spotkań w święta, zobaczymy za siedem, dziesięć dni” – powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Resort zdrowia poinformował w poniedziałek, że w ciągu doby wykonano 5,6 tys. testów. To o ponad 5 tys. mniej niż w ubiegły piątek! Z czego wynika ta różnica? – Na pewno wpływ na to miały święta, ograniczona liczba personelu, który kieruje na badania – tłumaczył we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Po internecie krążą filmy, które nagrywają osoby zatrzymywane przez policję z powodu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Zarejestrowano na nich dyskusje, czy nawet użycie przez policjantów siły. Tak było w przypadku zawodniczki MMA z Olsztyna. Zdaniem radcy prawnego Piotra Dobrowolskiego, dyskusja z policjantami w podobnej sytuacji nie ma jednak sensu. Oto, dlaczego.

Rządzący od tygodni namawiają Polaków do zostania w domu i wprowadzają kolejne zakazy. Jednak sami mają w nosie obywateli i nie przestrzegają obostrzeń, które sami wprowadzili! W 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej liczna delegacja PiS odwiedzała kolejne pomniki! Dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń, przestrzega igrających z losem polityków.

Epidemia koronawirusa w Polsce nie odpuszcza. Każdy z nas zastanawia się, jak w związku z rozprzestrzeniającą się zarazą będą wyglądały tegoroczne wakacje. Minister zdrowia Łukasz Szumowski nie pozostawia jednak złudzeń. – O takich wakacjach, jak sobie wyobrażamy i jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć – powiedział w rozmowie z RMF FM.

Joanna Wielocha i Ryszard „Szczena” Dąbrowski zyskali rozpoznawalność dzięki udziałowi w programie „Chłopaki do wzięcia”. Para cieszyła się ogromną sympatią widzów hitowej produkcji Polsatu. Ich związek został jednak wystawiony na próbę, po tym „Szczena” trafił do więzienia. W lipcu ubiegłego roku Asia wyznała, że rozstała się ze Ryszardem. Teraz okazuje się, że znowu są parą.

To na razie największy transport środków pomocowych do zwalczania koronawirusa w Polsce. Kilka minut przed godziną 10, na warszawskim lotnisku Chopina wylądował największy samolot świata, który przyleciał do nas z Chin. 84-metrowy Antonov An-225 Mrija na swoim pokładzie przywiózł 7 mln maseczek oraz kilkaset tysięcy kombinezonów ochronnych i przyłbic. Transport przygotowały dwa państwowe koncerny KGHM Polska Miedź i Lotos.

Piotr O. (43 l.) to znajomy rodem z piekła! Zwyrodnialec miał najpierw brutalnie pobić kolegę, Jacka B. (†45 l.), a później przywiązać mu do szyi telewizor i wypchnąć go przez okno. Mężczyzna nie przeżył. Sąd niedawno przedłużył areszt oprawcy.

– Jak długo mamy czekać? W przyszłym tygodniu zamiast wyników możecie już nam wysłać karawany po ciała. Jestem oburzona tą sytuacją – mówi Faktowi Adriana Gołuch, dyrektor zarządzająca ośrodkiem dla ciężko chorych w Czernichowie. Dyrektorka apeluje do urzędników, by jak najszybciej przeprowadzono w jej placówce testy na obecność koronawirusa. Ośrodek od niedzieli jest w kwarantannie. Zachorowały dwie osoby z personelu. Nie dojechał zapowiadany wymazobus, który miał pobrać próbki na testy. W placówce znajduje się 200 pacjentów, ludzie obłożnie chorzy, od lat przykuci do łóżek oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi. To tykająca bomba.

O 13-letniej Darii media napisały po raz pierwszy na początku 2020 roku, gdy wyszło na jaw, że jest w ciąży. Dziewczynka twierdziła, że ojcem dziecka jest jej 10-letni chłopak. Później okazało się jednak, że miała kontakt seksualny z innym nastolatkiem. Wyjawiła, że doszło do niego, bo chłopak ją szantażował.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

  1. Pasterstwo rolnictwo czy też polowanie to najstarsze sposoby zdobywania pożywienia. Ale ze względu na bezpieczeństwo to lepiej, żeby do tych 18 lat czekali na obozowisku na powrót starszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*