Amerykańskie media: Stany Zjednoczone przenoszą swoją broń nuklearną z Turcji do Polski

broń nuklearną do Polski

Jak informuje Las Vegas News Magazine, 20 lutego amerykański samolot wojskowy C-17A Globemaster III należący do Dowództwa Lotnictwa Transportowego (Air Mobility Command) przyleciał z Sycylii we Włoszech do bazy lotniczej w Incirlik w Turcji. Zgodnie z oświadczeniem Dowództwa, ten lot został przeprowadzony w ramach wsparcia amerykańskich sił zbrojnych podczas manewrów „Defender Europe 2020”.

Już następnego dnia 21 lutego kolejne 5 samolotów C-17A przybyły z Ramstein w Niemczech do bazy Incirlik. Źródła News Magazine z bazy lotniczej Incirlik potwierdzają, że przybycie dodatkowych 5 amerykańskich samolotów transportowych związane jest z ewakuacją do Niemiec, Polski i jednego z krajów bałtyckich całego arsenału amerykańskich bomb nuklearnych przechowywanych w tureckiej bazie Incirlik, w związku z pogorszeniem sytuacji w Syrii. Według strony tureckiej, 5 bomb nuklearnych B61 zostaną dostarczone do Polski i do jednego z krajów bałtyckich, a pozostałe bomby do Niemiec.

Potwierdza to fakt, że w celu kontroli ewakuacji broni jądrowej z tureckiej bazy lotniczej 25–28 lutego 2020 r. rosyjscy inspektorzy przeprowadzą lot obserwacyjny nad Turcją. Inspekcję ogłosił szef centrum redukcji zagrożenia nuklearnego rosyjskiego Ministerstwa Obrony Siergiej Ryżkow.

Oprócz tego, według News Magazine, w bazie lotniczej w Powidzu w ramach manewrów „Defender Europe 2020” juz został zbudowany magazyn do przechowywania broni jądrowej.

Przetłumaczył: MARCIN SZYMAŃSKI

Źródło: LAS VEGAS NEWS MAGAZINE

36 Komentarze

  1. od lat przygłupy głoszą że jesteśmy wybrańcami jako naród a to po prostu tępy rząd tak postępuje ze jako pierwsi znikniemy z tej ziemi nawet do Rumuni nie uciekniecie

  2. a to jest ostatnie gówno jakie na się może przytrafić, przechowywać ten syf w Polsce, nie dość że Pisiory zafundowały na obce wojsko i jeszcze to świństwo.

  3. Amerykanie są u siebie więc im można robić co chcą. Polska już dawno została im oddana tylko Polacy jeszcze się nie dowiedzieli o tym. Nie nasza broń nuklearna w Polsce nie jest dla nas dobra. Rosja napewno nie pozostanie obojętna na to… Większość krajów gdzie Amerykanie pomagali kiepsko skończyło więc z nami może być podobnie.

  4. Gdyby nie poparcie USA dla żydowskich roszczeń, nie miał bym nic przeciwko paru nukom w Polsce. W sytuacji kiedy USA staje się żydowskim komornikiem, ich wiarygodność jest żadna. Więc powinniśmy do nich podchodzić z dużym dystansem..!

  5. Amerykanom powinny wystarczyć okrety podwodne aby chronić swoj kraj.
    Metodami powyżej oddalaja ewentualny konflikt od swoich granic . Lokalnych maja gdzieś !

  6. “nasi włodarze” albo myślą że są kuloodporni albo puszczą nam w tv jakieś nagranie z przed tygodnia z sejmu, podczas gdy oni się ewakuują do jakiegoś schronu, może do tego pod tym sławnym tunelem.

  7. śmieszne, że polskie media komunistyczne nie podjeły tego tematu. Znalazlem wmianke tylko w lokalnych warszawskich wiadomosciach z dopiskiem, ze informacja pochodzi z mediow alternatywnych i konspiracyjnych i nie nalezy w nia wierzyc oczywiscie z wybielonym slabo widocznym linkiem źrodlowym do LA Times jednych z najwieszkych mediow mainstremowych w USA. Smiech na sali co sie w tym kraju za pisu odpierdala. komuna,cenzura, propaganda i bzdura sie szerzy.

Komentowanie jest wyłączone.