Niemcy już walczą o swój kraj! Polacy czekają na cud?

Defender Europe 2020

Protestujący wezwali do zakończenia imperializmu i wojnie oraz powtórzyli swój sprzeciw wobec wspólnych ćwiczeń wojskowych USA-NATO Defender Europe 2020.

Niemcy już walczą o swój kraj

15 lutego tysiące ludzi maszerowało w Monachium, w proteście przeciwko konferencji Munich Security 2020, która odbyła się w mieście od 14 do 16 lutego. Ponad 5000 osób przyłączyło się do protestu zorganizowanego przez organizacje antywojenne, antynatowskie przeciwko wiecu jastrzębi wojskowych Unii Europejskiej i NATO. Do protestu przyłączyli się także działacze z Komunistycznej Partii Niemiec (DKP), Socjalistycznej Niemieckiej Młodzieży Robotniczej (SDAJ), Komunistycznej Partii Grecji (KKE) i Komunistycznej Partii Turcji (TKP).

Partie komunistyczne wezwały do zakończenia imperializmu i wojen światowych prowadzonych przez NATO i jego sojuszników. Zwrócili się do państwa niemieckiego o zaprzestanie militaryzacji i finansowania jej działań wojennych UE-NATO. Partie oskarżyły niemiecki rząd o obniżenie zasiłków i wynagrodzeń z zabezpieczenia społecznego dla ludzi, aby sfinansować wojny toczone przez blok USA-UE-NATO. Potępili także wspólne ćwiczenie wojskowe UE-NATO Defender Europe 2020 i domagali się pokoju z Rosją i Chinami.

Według doniesień, siły bezpieczeństwa wcześniej próbowały zablokować i zaatakować niektórych protestujących podczas demonstracji zorganizowanej w piątek wieczorem. Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium jest coroczną konferencją na temat międzynarodowej polityki bezpieczeństwa, która organizowana jest w Monachium od 1963 roku. W trzydniowej konferencji w tym roku bierze udział ponad 500 delegatów z różnych części świata.

MARCIN SZYMAŃSKI

ŹRÓDŁO: PEOPLESDISPATCH.ORG

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*