Lichocka przez skandal traci szansę na stanowisko rzeczniczki kampanii prezydenckiej Dudy

Media społecznościowe obiegło w czwartek zdjęcie Joanny Lichockiej, na którym widać jak posłanka wystawia środkowy palec w stronę opozycji. Chociaż tłumaczy, że nie był to z jej strony obraźliwy gest, bo „przesuwała palcem pod okiem”, to są już pierwsze konsekwencje takiego zachowania.

Jak donosi RMF FM Joanna Lichocka miała być rzeczniczką prasową sztabu i kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, która zostanie zainaugurowana na sobotniej konwencji. Wtedy też posłanka miała objąć nową funkcję.  Po incydencie w Sejmie   straciła szansę na to stanowisko.

Z informacji RMF FM wynika, że kandydaturę Lichockiej forsował Jarosław Kaczyński. Reszta formalnego i nieformalnego sztabu była przeciw.  Po skandalu z udziałem posłanki PiS   prezes partii zrezygnował z tego pomysłu.

Nagranie z momentu, na którym widać, jak  Lichocka wystawia środkowy palec   zobaczyło już ok 20 mln osób – podaje radio, powołując się na szacunki sztabu PiS. Nowego rzecznika kampanii prezydenckiej mamy poznać w przyszłym tygodniu.

Źródło: RMF FM

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*