O. Rydzyk o gwałceniu krów

O. Tadeusz Rydzyk ostro zaatakował ekologów, których nazwał fanatykami i terrorystami, straszył ich też ogniem piekielnym i wyzywał od folksdojczów. W mocnym wystąpieniu, które wygłosił w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu mówił też o… gwałceniu krów. – Krowę gwałcą, jak ją doją! No głupie takie to… no ludzie, ratujcie. Że jest gwałt krowy. Bo krowa to nie wiem co… – oburzał się redemptorysta.

Duchowny zabrał głos podczas organizowanego przez WSKSiM sympozjum „Oblicza ekologii”, poświęconemu pamięci Jana Szyszki, byłego ministra środowiska. W swojej mowie zarzucił organizacjom ekologicznym, że „niszczą lasy, niszczą rodzinę, niszczą wieś, niszczą Kościół”, a Polacy, którzy są bardzo emocjonalni i łatwo dają im się „podpuszczać”.

Nie przebierając w słowach Rydzyk mówił też o gwałceniu krów. Nawiązywał tym samym do wypowiedzi obrońców praw zwierząt, że dojenie jest gwałtem na tych zwierzętach. –  Krowę gwałcą, jak ją doją! No głupie takie to… no ludzie, ratujcie. Że jest gwałt krowy. Bo krowa to nie wiem co…  My się śmiejemy, ale taka ideologia jest. To są te ideologie, przed którymi ostrzega ks. abp Marek Jędraszewski. Zobaczcie, jaki hejt światowy, jak go wyzywali. I to są ci politycy. Kogo wy wybieracie? Katolicy, kogo wy wybieracie? Zacznijcie używać rozumu, tak trochę oleum sobie dolać tutaj – podkreślał Rydzyk.

Zdaniem o. Rydzyka spór z ekologami to „wojna cywilizacyjna”. W pewnym momencie o. Rydzyk zwrócił się do siedzącego na sali Szczepana Wójcika, założyciela Fundacji Polska Ziemia i prezesa Instytutu Gospodarki Rolnej, który również był prelegentem na sympozjum i prowadzi fermę zwierząt futerkowych. W 2019 r. doszło do trzech pożarów jego gospodarstw. – Panie Szczepanie, niech się pan przyzna, nie wiem, czy wolno, ile razy pana tam podpalali? Trzy razy! Szkody na ile milionów? To jest ekologia? To jest Polak Polakowi? Pomyśl o wieczności!  Będziesz się smażył w tym piekle! Podpalasz teraz i w tym ogniu będziesz się kiedyś smażył  – wygrażał obrońcom praw zwierząt redemptorysta.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

2 Komentarze

  1. Taka jest prawda. Zgadzam się z Rydzykiem. Słowa tzw ekologów o krowach były idiotyczne i pokaują wiedzę tych osób, a mianowicie jej brak. Dlatego zgadzam się z krytyką tych osób, którą głosi Rydzyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*