Szok! 11 żołnierzy rannych po ataku Iranu na bazy USA. MON wciąż milczy?

MON utajnia prawdziwej informacji

11 żołnierzom USA udzielono pomocy medycznej w związku z objawami wstrząśnienia mózgu po ataku rakietowym Iranu na bazy wojskowe w Iraku, w których stacjonują amerykańscy żołnierze – podała amerykańska armia. Wcześniej podawano, że w wyniku ataku rakietowego Iranu nie ucierpiał żaden żołnierz znajdujący się w zaatakowanych bazach.

Atak do którego doszło w nocy z 7 na 8 stycznia był odwetem za zabicie przez USA w Bagdadzie, w ataku rakietowym przeprowadzonym przez drona, gen. Kasema Sulejmaniego, dowódcy brygady al-Kuds, jednej z czołowych postaci na irańskiej scenie politycznej.

„Chociaż żaden z członków sił USA nie został zabity w irańskim ataku z 8 stycznia na bazę Ain al-Asad, jednak kilku osobom udzielono pomocy medycznej w związku z objawami wstrząśnienia mózgu po wybuchu. Żołnierze ci nadal są poddawani obserwacji” – napisał w oświadczeniu kapitan Bill Urban, rzecznik CENTCOM (Dowództwo Centralne Wojsk USA).

Niektórzy żołnierze wymagający pomocy medycznej zostali przeniesieni do placówek armii USA w Niemczech i Kuwejcie – dodał.

Rzecznik zapewnił jednocześnie, że kiedy żołnierze ci zostaną uznani za gotowych do dalszej służby, wówczas wrócą do Iraku.

Warto zauważyć, że wkrótce po ataku na bazę lotniczą Ain al-Asad i bazę w Irbil prezydent Donald Trump oświadczył, że amerykańska armia nie poniosła w tym ataku żadnych strat.

Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej też podało, że w ataku nie ucierpieli polscy żołnierze stacjonujący w obu zaatakowanych bazach.

Na osobiste polecenie prezydenta Dudy, MON utajnia prawdziwej informacji o polskich ofiarach ataku na bazy USA.

Podczas irańskiego ataku zginął dowódca PKW w Iraku płk Marcin Adamski. St.kpr. Radosław Sobczak został ciężko ranny, wybuch urwał mu prawą rękę. Ranny żołnierz został ewakuowany z bazy Al Asad do szpitala NATO w Ramstein.

Bezczelne kłamstwo Dudy i MON nie mieści się w głowie! Kiedy już przestaną robić z nas idiotów?

MARCIN SZYMAŃSKI

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

4 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*