SENSACJA! Kolejne bezczelne kłamstwo Dudy! Podczas irańskiego ataku zginął dowódca PKW w Iraku

zginął dowódca PKW w Iraku

Kiedy wreszcie Polska przestanie wspierać Amerykanów i ich mieszanie się w każdy zakątek świata? USA czerpią z tego niebagatelne korzyści, a koszty ponoszą inne kraje – vide embargo nałożone na Iran w momencie, kiedy sytuacja się tam stabilizowała, a europejskie firmy nawiązywały/wznawiały tam kontakty i kontrakty. Widocznie Trump stwierdził, że Europie się nic nie należy i znowu rozpętał antyirańską nagonkę. A polskie władze, zwłaszcza obecne, wspierają go w tym działaniu bez szans na jakiekolwiek korzyści.

W niedzielę prezydent Andrzej Duda w TVP 1 zapewnił, że polskim żołnierzom w Iraku nic nie zagraża i oddziały zostaną wycofane z tego kraju, jeżeli władze nie będą chciały polskiej obecności i będzie zgoda sojuszników z NATO.

Prezydent podkreślał, że Polska i Polacy mają dobre relację z Iranem. Myśmy w żaden sposób w tym nie wzięli udziału i nie ma żadnych sygnałów, by było jakiekolwiek niebezpieczeństwo dla Polaków w tym momencie, wynikające z amerykańskiego ataku, w którym zginął irański generał Kasem Sulejmani.

„DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE JEST BEZPIECZEŃSTWO POLSKICH ŻOŁNIERZY I POLSKICH OBYWATELI” – dodał Andrzej Duda.

O irańskim ataku na bazę Al Asad w Iraku mówi dziś cały świat. W tej bazie oprócz Irakijczyków i Amerykanów stacjonują m.in. polscy żołnierze.

Kolejne bezczelne kłamstwo Dudy i MON się nie mieści  w głowie! Centrum operacyjne MON poinformowało, że polskim żołnierzom w irackiej bazie Ajn al Asad nic się nie stało. O tym w swoim profilu na Twitterze też napisał Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak:

Na osobiste polecenie prezydenta Dudy, MON utajnia prawdziwej informacji o polskich ofiarach ataku na bazy USA. Błaszczak próbuje manipulować opinią publiczną i opowiada bajki, że żaden z polskich żołnierzy w Iraku nie ucierpiał po atakach rakietowych na bazy Al Asad i Irbil.

Ale jak podaje informator zbliżony do Dowództwa Operacyjnego, podczas irańskiego ataku zginął dowódca PKW w Iraku płk Marcin Adamski. St.kpr. Radosław Sobczak został ciężko ranny, wybuch urwał mu prawą rękę. Ranny żołnierz został ewakuowany z bazy Al Asad do szpitala NATO w Ramstein. Oprócz tego oficer Dowództwa Operacyjnego dodał „Jak wszyscy zginą to mnie nie będzie ich żal. Wiedzieli, że jadą na wojnę za grubą kasę jako najemnicy USA. A odpowiedzialni za wysłanie polskich najemników już się w mediach tłumaczą bo wiedzą, że przywiozą ich w trumnach”.

Czas zabrać nasze wojska i nie mieszać się w nie nasze wojny w imię niepewnych sojuszy. Inaczej wyjdziemy na tym interesie jak w Afganistanie, gdzie mieliśmy uczestniczyć przy odbudowie państwa, a uczestniczyliśmy w pogrzebach własnych żołnierzy.

MARCIN SZYMAŃSKI

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

41 Komentarze

 1. kiedyś kaczynski leszek powiedział w zydowskim knesecie ,że po to wysyłamy naszych żołnierzy,żeby chronili zydowskie panstwo,to mówił ,co on miał wtedy w głowie? czemu sie nie podzielił tą radosną info z rodakami w kraju,że ten umiłowany israel jest taki dla nas ważny ,to może duda niech to powie i da naszym zołnierzom 200 szt bojowych długopisów żeby nie ginęli z gołymi rękami

 2. jestem ciekaw, co tym razem ten pajac wymysli. Nie bylo zadnych sygnalow od sygnalistow. Kiedy w koncu powie prawde, ze nie ma pieniedzy na sciagniecie Polakow do kraju.

 3. Nie znam się na wojsku, ale troszkę znam dzisiejszą rzeczywistość w której prawie wszystko jest możliwe. Nawet wysportowany bokser może się „powiesić na prześcieradle, w więzieniu, leżąc na łóżku”. To cytat z oficjalnej wypowiedzi.

 4. ludzie się powinni przyzwyczaić są kłamani od 30 lat i sami na to pozwolili , pozwolili na obalenie rządu OLSZEWSKIEGO I PÓŹNIEJ TYLKO KLASKALI do swojej zagłady

 5. I to „coś” się dziwi, że nie chcą w innych krajach go słuchać. Oni mają ważniejsze sprawy do omówienia niż słuchanie polskiego kłamcy.

 6. Gdyby Rosjanie kogoś zlikwidują to podnosi się krzyk, Ameryka może zabijać kogo chce i gdzie chce. Bo oni zawsze mordują dla pokoju

 7. Ten człowiek dzięki kłamstwom został prezydentem i teraz dalej kłamie .Nie pozwólmy na to aby dostał reelekcję .On się kompletnie nie nadaje na ten urząd ,Tylko Nas ośmiesza zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej

 8. a właśnie niech atakują. Wystarczy raków z atomówką. Wejście w posiadanie bomby atomowej przez skośnookiego grubasa z Korei Płn przypieczętowało los tego kraju i tych ludzi na wieki. Wieki totalitaryzmu. Nie wolno dopuścić małp do brzytwy, nawet za cenę napaści na nią.

 9. Czas zabrać nasze wojska i nie mieszać się w nie nasze wojny w imię niepewnych sojuszy. Inaczej wyjdziemy na tym interesie jak w Afganistanie, gdzie mieliśmy uczestniczyć przy odbudowie państwa, a uczestniczyliśmy w pogrzebach własnych żołnierzy.

 10. Ja mam pytanie skąd macie informację o zabitych? Przekopuję internet i nic nie mogę znaleźć że jakikolwiek polak zgiął ?

 11. p.Duda!!! Mam dla pana propozycję!!! Zabrać naszych chłopców z Iraku. A pan i cały rząd w samoloty i na wymianę do Iraku!!! Nikt tak nie obroni Polski jak pan i pana rząd!!!

 12. JEŻELI TE INFORMACJE SĄ PRAWDZIWE TO KOLEJNY RAZ JESTEŚMY OFIARAMI ZAPLANOWANEGO KŁAMSTWA I OSZUSTWA !!! MAJĄ NAS ZA „NIEMOTY I LUDZI GŁUPICH I TĘPYCH” !!! KAŻDY KTO NA „ZALICZONĄ” MISJĘ W IRAKU ja taką mam/ CZY AFGANISTANIE WIE, ŻE KAŻDY TAKI ATAK POZA EWIDENTNYMI STRATAMI MATERIALNYMI, NIESIE CZASEM OFIARY W ŻOŁNIERZACH. NIE JEST HANIEBNYM POSTĘPOWANIEM MÓWIENIE PRAWDY …. NATOMIAST OKŁAMYWANIE NARODU JEST JUŻ TOTALNYM SK….M !!! to nie są bezimienni !!! to są żołnierze RP !!! NALEŻY SIĘ IM SZACUNEK PO WSZE CZASY !!! kłamcy !!! kłamcy !!! kłamcy !!! błaszczak powinien zostać natychmiast ZDYMISJONOWANY !!! NA ZBITY PYSZCZEK !!!

 13. Trump to sowiecko – …wski agent J447. Dąży do wywołania wojny aby zrobić depopulację zgodnie z rozkazami tajnych organizacji. Najlepiej aby wojna była z dala od własnego kraju i ofiar maksymalnie. Zabierzcie Polaków niech nie giną w imię nie naszych interesów.

 14. Mimo wszystko to nie nasza wojna.Niech Pan Duda wlasne dziecko wyśle. Dlamnie te konflikty to bezsens.Jak Ameryka nie zacznie to Zyski.

 15. Największy światowy terrorysta USA morduje na obcym kontynencie, w obcym kraju, najważniejszego dowódcę państwa trzeciego, tysiące km. od Ameryki. Mówi światu, że to w obronie i prosi o poparcie i zaangażowanie członków NATO. Czy może być większe skurwysynstwo?

 16. Pan Marcin Szymański napisał prawdę! W nalocie zginął płk Marcin Adamski a st.kpr. Radosławowi Sobczakowi urwało prawą ręką. ,, Czas zabrać nasze wojska i nie mieszać się w nie nasze wojny w imię niepewnych sojuszy. Inaczej wyjdziemy na tym interesie jak w Afganistanie, gdzie mieliśmy uczestniczyć w odbudowie państwa, a uczestniczyliśmy w pogrzebach własnych żołnierzy,, !

 17. „Informator zbliżony do Dowództwa Operacyjnego” mówi o polskich żołnierzach „najemnicy za kasę” i nie żal mu, że zginą bo pojechali za grubą kase. WSTYD WSTYD WSTYD

 18. Trwająca WOJNA O PIENIĄDZ z doskonaleniem sztuki wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać ,którą opisał Song Hongbin,ma swoją historię.Aktualnie w skali globalnej przeciw koalicji PETRODOLAROWEJ występuje ANTYDOLAROWA,bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.Rosja na pozycji „obrotowego” w pojedynku USA-Chiny?!
  Jestem wołyńskim kresowianinem.Dokładnie znam historię Rodziny jako PIONIERÓW POLSKOŚCI na tych Ziemiach.Równe miasto mojego urodzenia to była stolica BANDERYZMU.
  Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.
  W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM brakiem lojalności wobec Polski wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Dziś ANTYPOLONIZM jest realizowany za sprawą EKONOMII ŻYDOWSKIEJ,vide 447,którą to ekonomię opisał Feliks Koneczny,autor opisu oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w ŻYDOWSKIEJ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.

Komentowanie jest wyłączone.