WSTRZĄSAJĄCE wiadomości z samego rana. Nie żyje znany polski sportowiec, jego partnerka trafiła do szpitala

Nie żyje znany polski sportowiec

Wiadomości z rana są wstrząsające dla wszystkich fanów sportu. Znany sportowiec zginął w przerażającym wypadku samochodowym, a jego partnerka trafiła do szpitala. Ta śmierć jest wielką stratą dla wszystkich miłośników talentu atlety, który swego czasu był na ustach całego świata.

Wiadomości z samego rana są porażające. W godzinach wieczornych w powiecie sandomierskim wielki mistrz biegów długodystansowych, a jego żona trafiła do szpitala. Samochód, w którym jechało małżeństwo, uderzyło w przepust. Sportowiec, który w trakcie swojej kariery pokonywał wyjątkowo trudne przeszkody, nie był w stanie tego przeżyć. Jego przyjaciele i fani pogrążyli się w żałobie po śmierci mistrza.

Wiadomości z rana są wstrząsające. Znany kierowca zginął w trakcie wypadku

Mistrzem, który zginął tragicznie w miejscowości Pęchowo w powiecie sandomierskim jest Grzegorz Lasota. O Polaku głośno było kilka lat temu, kiedy pokonał niesamowicie ciężki i niebezpieczny ultramaraton wokół masywu Mount Everest. Polak dokonał przebiegnięcia 168 km wraz z Grzegorzem Baćmagą, co jest jednym z najwybitniejszych dokonań polskich maratończyków w historii.

Samochód prowadzony przez żonę sportowca zboczył z głównej drogi i uderzył z dużą siłą w przepust. Przybyłe na miejsce wypadku służby zbadały sportowca, jednak nie dało się go uratować. Jego żona została przewieziona do szpitala. Jednak informacje o jej stanie zdrowia nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Co zabiło sportowca?

Sportowiec i jego żona wracali z”Biegu Rzeźnika”, jednego z najbardziej wyczerpujących ultramaratonów w Polsce. Lasota był jedną z największych gwiazd imprezy i biegł w nim wraz ze swoją żoną, aby uczcić dziewiętnastą rocznicę ślubu. Para osiągnęła co prawda dobry wynik, jednak wyczerpanie organizmu, jak też późna godzina powrotu z imprezy sprawiły, że żona sportowca najprawdopodobniej zasnęła za kółkiem i dlatego pojazd uderzył w przepust.

Strata Lasoty jest nieoceniona. Atleta był jednym z największych autorytetów wśród polskich ultramaratończyków. Jego postawa i długoletnie starania były doceniane przez środowisko, a sam przez swoich kolegów uważany był za wzór do naśladowania. Cały świat polskiego sportu pogrążył się w żałobie.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*