Papież Franciszek mówi do Polaków! To usłyszał cały świat

Papież Franciszek

Papież Franciszek skierował bardzo emocjonalne słowa do polskich katolików. Głowa kościoła katolickiego odniósł się w ten sposób do kwestii dotyczącej obrony życia. Papież był pod wielkim wrażeniem tego, w jaki sposób Polacy podeszli do całego problemu. Przy tej okazji bardzo wyraźnie zaznaczył własne stanowisko w całej sprawie. 

W ubiegłym tygodniu na ulicach polskich miast odbyły się tak zwane „marsze dla życie”. Są to pochody organizowane przez środowiska katolickie. W ten sposób Polacy chcą wyrazić swój sprzeciw wobec braku poszanowania ludzkiego życia. Całą akcję ze wzruszeniem przyjął Papież Franciszek, który jest zdecydowanym obrońcom życia poczętego i nie zgadza się na zasady narzucane przez środowiska lewicowe.

Papież Franciszek chwali Polaków za ich postawę

– Wiem, że wielu z was i tysiące waszych rodaków uczestniczyło w niedzielę w Marszach dla Życia, niosąc przesłanie, że życie jest święte, ponieważ jest darem Boga – mówił podczas jednej z audiencji.

Środowiska skrajnie lewicowe walczą z prawicą i kościołem katolickim, które w tych kwestiach są mocno nieugięte. Polacy są jednym z tych narodów, który w największej mierze sprzeciwił się promocji oraz wprowadzania w życie pomysłów skrajnej lewicy. Mogliśmy być tego świadkami w ciągu tego miesiąca.

Niestety stanowisko Kościoła Katolickiego i jego wiernych mocno nie spodobało się LGBT, które wypowiedziało prawdziwą wojnę kościołowi. Mogliśmy być tego świadkami w ubiegły weekend podczas parady równości zorganizowanej pod samą Jasną Górą. Wcześniej osoby związane z tą skrajnie lewicową organizacją dopuściły się licznych aktów profanacji wizerunku Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.

HNEWS.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*